Czy rower z silnikiem to już motorower?

Pytanie: jeśli zamontuję silnik 2t (1,5KW) do roweru, to czy jest to już motorower,czy jeszcze rower? Pytanie zasadnicze, bo nie wiem czy dzieciak nie musi mieć kartę AM.

Niestety tak.

Gwoli ścisłości, AM jest kategorią prawa jazdy, nie kartą (motorowerową)
:slight_smile:

eadem: Tak wiem, to taki skrót myślowy x)

Leszku ale jakoś nie spotkałem się by podobne pojazdy miały tablice rejestracyjne, to jak to jest? No i co z homologacją? Taki twór nie ma nawet migaczy.

Nawiasem mówiąc, to sprawę traktuję bardziej w kategoriach ciekawostki niż rozważań czy przerabiać rower :wink: Zaciekawiło mnie to po ogłoszeniu na jakie trafiłem na Allegro:
http://allegro.pl/silnik-do-roweru-rowerowy-spalinowy-50cc-komplet-i6684070181.html

@przemyslaw-rydyger
Może zasugerowałeś się rowerem elektrycznym, który nie wymaga rejestracji:

Pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h

OK. Właśnie doczytałem, że motorower wcale nie musi mieć kierunkowskazów czy światła hamowania „STOP”( o0!? )… Człowiek uczy się całe życie xD Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

No i pamiętaj, że motorower zgodnie z polskim kodeksem, nie jest uważany za “pojazd silnikowy” - powinien poruszać się poboczem itd.
Natomiast motocykl jest pojazdem samochodowym. Samochód też jest pojazdem samochodowym. Ciągnik rolniczy nie jest pojazdem samochodowym. Skuter z silnikiem powyżej 50cc (fabrycznie) jest motocyklem.

:slight_smile: