Czy osiągnąłem już max ze swojego skutera ??

Witam posiadam rome 727 ECO koła 10 cali
zmieniłem
- rolki 8gram
- cylek i tłok 80 cm3 - motorsport
- china sport moduł
- wałek rozrządu
- przełożenia 11/1

skuter troszke jak na moje oczekiwania wolno się rozpędza ( ogólnie nie jest źle ) a jego v-max to 77km/h wg gps

nie ruszany jest wariator ani sprzęgło - jednak to drugie już piszczy przy ruszaniu więc obstawiam że kończa się okładziny i teraz moje pytanie. wymienić okładziny i tyle ?? czy może zacząć coś kombinować ze sportowymi wariatorami i jakimiś sprzęgłami ??
pytam bo nie wiem czy to da tylko przyspieszenie czy v-max czy może nic sie nie zmieni bo z tego skutera nie da się wiecej wycisnąć ...

sprzęgło w skuterze wytrzymuje bardzo długo -okładziny to zbędny wydatek, no chyba że masz już jednak zużyte to wymień, poza tym rolki nie dodają prędkości, jeśli już to mogą ją jedynie obniżyć, rolki 8 gram zmień na 6,5 lub 7,aby mieć dobry v max to przydałyby się przełożenia wtórne i pierwotne, ale to spory wydatek lecz sie opłaca,

przełożenia wtórne i pierwotne ??
coż to takiego ??

no a z tym wariatorem coś kombinowac czy nie ma to sensu ??

77 km/h to dobry wynik, nic już nie kombinuj szkoda pieniędzy.

Jak dla mnie to rolki za ciężkie..

probowałęm z rolkami 6,5 grama ( przynajmniej tak twierdził sprzedawca że tyle mają bo nie miał pudełka .... dziwne ... niemniej jednak SKuter był zrywniejszy ale 70 ledwo ledwo .... może sprobować 7 gram ?? albo może 7,5 /?

to masz bardzo twardą sprężynę centralną, ja też taką mam,że ledwo mogę sprzęgło ścisnąć i dlatego mam rolki 7g ale u mnie v max się nie zmiejszył po wymianie rolek.

Z przełożeniami nie ma co kombinować bo jak teraz jest słabe przyspieszenie to po wymianie przekładni jeszcze się pogorszy, na pewno to nie jest max osiągów skutera, daj cylek 52mm, głowica z dużymi zaworami, duży gaźnik, szeroki króciec, i dopiero przekładnię 9/1. Tylko nie wiem czy to dobry pomysł przy kołach 10cali