CZY MOGĘ WYMIENIĆ KARTĘ MOTOROWEROWĄ NA PRAWKO AM MINO TYLU LAT

WITAM WSZYSTKICH JA MAM PYTANIE A PRO PO TYCH PRAWO JAZDY NA SKUTERA JA MAM KARTĘ MOTOROWEROWĄ JUŻ OD 2009 ROKU I W STYCZNIU WESZŁY W ŻYCIE NOWE PRZEPISY NA SKUTERA CZY JA MOGĘ TOM KARTĘ MOTOROWEROWĄ WYMIENIĆ W STAROSTWIE NA PRAWO JAZDY AM JA TERAZ W KWIETNIU BĘDĘ MIAŁ 20 LAT A JAK KARTĘ MOTOROWEROWĄ ROBIŁEM TO MIAŁEM LAT 16

POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIENKI

Jeżeli ukończyłeś 18 lat przed wejściem ustawy nie musisz nic robić. Możesz jeździć na dowód.

Wyłącz ten caps lock i popraw ortografie. Poza tym możesz jeździć na dowód, Twoja karta straciła ważność po uzyskaniu pełnoletności.

18 lat ukończyłem 2011

a karty motorowerowej nie muszę wymieniać

Skoro miałeś 18 lat przed wejściem nowej ustawy to możesz jeździć na dowód. Poza tym Twoja karta jest nieważna, więc jak byś chciał ją wymienić?

wymienić to

Nie może jej zamienić ale może wymienić na AM

Zapytaj w starostwie, bo przyswajanie treści pisanej ciężko Ci idzie...

to w końcu jak 18 lat ukończyłem 2011 roku i w tych latach nie było jeszczek nowych przepisów na skuter a na dzień dzisiejszy są i kartę muszę wymienić na prawko am czy mogę jezdzic na dowdzie bez wymieniana karty na prawko am.

Sprobuje ostatni raz. Poprzednie przepisy mowily tak: od 13 roku zycia mozesz miec karte motorowerowa, ktora ma waznosc do 18 roku zycia. Po tym dniu automatycznie uzyskiwalo sie prawo do jazdy motorowerem i to bez wzgledu czy miales na to czy miales wczesniej karte motorowerowa. Tak wiec skoro nabyles prawo do jazdy na dowod w 2011 roku to w mysl zasady PRAWO NIE DZIALA WSTECZ to zachowujesz prawo do jazdy motorowerem.

Co do wymiany karty po ukonczeniu 18 roku zycia to moim zdaniem jest to niemozliwe, bo nowa ustawa mowi o potrzebie wymiany przed 18tka jesli chce sie utrzymac uprawnienia.

ah mówiąc w prost na dzień dzisiejszy nogę nadal jeżdzić na dowodzie bez żadnych wymian kart motorowerowych w żadnych urzędach

TAK!