Czy amortyzator tylni do quada różni się od amortyzatora do motoroweru?

Dokładnie chodzi mi o amortyzator 255mm Link: http://allegro.pl/quad-kinroad-atv-110-amortyzator-tyl-tylny-255mm-i5935231072.html
pytam się o amortyzator do quada ponieważ nie mogę znaleźć oryginalnego do zipp pro 50 ani żadnego innego do motoroweru.

jeżeli długość jest odpowiednia, średnice na śruby na końcach pasują to jest prawie dobrze.
Pozostaje kwestia siły pod jaką się ugnie i siły tłumienia. Trzeba szukać takich z pojazdów o podobnej masie resorowanej (nie całkowitej)

Wombat napisał:

jeżeli długość jest odpowiednia, średnice na śruby na końcach pasują to jest prawie dobrze.
Pozostaje kwestia siły pod jaką się ugnie i siły tłumienia. Trzeba szukać takich z pojazdów o podobnej masie resorowanej (nie całkowitej)

A wchodziłeś w link ? Bo tam jest napisane ,że amortyzator jest do mini quadów ,a moje moto waży ok 125 kg ,to chyba podobna masa.
Jak mógłbyś się zorientować czy by pasował to był bym ci bardzo wdzięczny ,bo niestety nie znam się na tym. :(

widziałem link ale nie wiem ile waży część resorowana w mini quadzie
poza tym jak patrze po allegro to są amorki od biegówek tylne

Wombat napisał:

widziałem link ale nie wiem ile waży część resorowana w mini quadzie
poza tym jak patrze po allegro to są amorki od biegówek tylne

Co to znaczy od biegówek? Chodzi o moto z biegami?

Wombat napisał:

widziałem link ale nie wiem ile waży część resorowana w mini quadzie
poza tym jak patrze po allegro to są amorki od biegówek tylne

I jeszcze jedno. Ten amor posiada 5 stopniową regulację, a to nie znaczy, że można go dopasować do tej masy resorowanej?

nie znaczy.