Czujnik poziomu paliwa

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #644098
    ixion
    Uczestnik
    • 56
    • 274Postów:

    Widzę że do baku paliwa, na jego końcu, od strony silnika, podłączona jest do kostka z dwoma kablami, czy to powinien być czujnik poziomu paliwa? czy do baku paliwa może być podłączona jakaś inna elektronika gdzieś z przodu? Chcę oszczędzić sobie rozbierania całego przodu i pytam.

    #644163
    ixion
    Uczestnik
    • 56
    • 274Postów:

    Czy w zbiorniku może być pompa paliwa? Czy wogule występuje pompa paliwa w skuterze?

    #644165
    Berg
    Uczestnik
    • 46
    • 818Postów:

    Skoro masz wskaźnik paliwa na desce, to w baku jest czujnik.
    Pompy są stosowane gdy zbiornik jest np. w podłodze i paliwo trzeba “podnieść do góry”. Zbiornik wyżej niż silnik to zasilanie grawitacyjne; bez pompy.

    #644169
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    to jest wtrysk. wiec ma tam pompe generującą ciśnienie dla wtryskiwaczy.

    są dwa rodzaje pomp – niskiego ciśnienia służące do transportu paliwa w górę do gaźnika (jak zbiornik jest niżej) i pompy wysokiego ciśnienia generujące ciśnienia na listwie paliwowej tak żeby wtryskiwacz je wtryskiwał i było rozpylone.
    Trzecie konstrukcja to pompowtryskiwacz – gdzie paliwo jest pod niskim ciśnieniem dostarczone do wtryskiwacza a mała dawka jest sprężona w samym wtryskiwaczu

    #644249
    ixion
    Uczestnik
    • 56
    • 274Postów:

    Tak, ja wiem że w baku mam czujnik paliwa ale chodzi mi o pompe, bak mam po niżej silnika czyli to znaczy że przed wtryskiem musi znajdować się jakaś pompa tak? Z tyłu baku widzę wtyczkę i wychodzą z niej dwa kable więc to może być czujnik paliwa lub pompa paliwa, chyba że czujnik ma zawsze wiecej niż dwa kable a z drugiej strony to samo może tyczyć się pompy, też może mieć 3 kable, zasilanie i trzeci do sterowania, bo chyba musi pompować różne dawki w zależności od obrotów silnika.
    Kurcze, nie chce rozbierać całego przodu, nke wiem gdzie są zaczepy i nie chce nic połamać.

    #644258
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    czujnik ma na ogoł trzy – masa, poziom i rezerwe

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button