Części do skuterów - gdzie zwykle kupujecie?

Pytam o typowe części eksploatacyjne - opony itd
Allegro ?

Specjalistyczne sklepy.

wszędzie gdzie mogę trafić w dobrej cenie dobrej jakości np:opona maxiss taka jak w linku kupiłem NOWĄ na olx za 70zl z wysyłką wiec jak chcesz tanio i dobre to niestety trzeba poświęcić sporo czasu na googlowanie ale warto bo pieniądz zaoszczędzony to pieniądz zarobiony :)

Autoryzowane sklepy. A już na pewno nie Alledrogo.

autoryzowanych sklepów tak bym nie zachwalał bo kilka dni temu kupowałem pasek do peugeota ludixa i za jakiś hujtampaj (zamiennik) jakości gumy do majt zawołał ode mnie 80zł zwykły kur.. naciągacz taki sam szajs na alledrogo 13zl i co wy na to? a to autoryzowany serwis peugeota więc go wyśmiałem i kupiłem u mielocha kevlar niemal w tej cenie.

w autoryzowanych dopłacasz tylko za autoryzacje. Nie za jakość zakupionych części.
dobre części robią ci sami co dostarczają części OEM dla tych producentów.

Oczywiście, że tak, szczególnie jak kupujesz zamienniki a nie koniecznie oryginalne części - ale przynajmniej mam 100% pewność, że będą pasować a jakby co zawsze łatwiej oddać, a ceny i tak są stosunkowo niskie. Wszystko zależy jaki sklep, jaka marka itd.

ja nie pisze o zamiennikach tylko o oryginałach. Niekoniecznie też oryginały w torebeczkach z logiem pasują idealnie- wiele razy sie o tym przekonałem że są części na tzw pierwszy montaż i części zamienne. OEM parts - ale zamienne.
Stosunkowo niskie ceny to pojęcie względne. Dla mnie nawet części oryginalne do skuterów są stosunkowo tanie (bo to zależy do czego porównujesz).
ja np widzę to tak że ceny są stosunkowo niskie albo nawet za grosze.
Natomiast jak wiesz od kogo to biorą to nie dajesz sie robić.
Talerz wariatora od Kymco (Face drive)o numerze 22102-KHE7-900 jest jako Genuine Parts ale też zadziwiająco taka sama część o takim samym oznaczeniu kodowym występuje w katalogu części zamiennych Suzuki.
No i tu zgodnie z waszą logiką w suzuki ta część dopasowana od kymco to tani zamiennik bo od kymco a nie od autoryzowanego salonu suzuki (oczywiście za inne pieniądze).
A wielka tajemnica natury jest taka że to jest część ani od kymco, ani od suzuki tylko od producenta - i jak go znasz to kupujesz za połowę ceny. Oni mało co produkują sami. Paski dla hondy robi gates, paski dla Stage6 te nazwane Performance Belt od tunera to zwykłe solidne paski Bando...
wiec jak masz wiedze to z niej korzystasz a jak jej nie masz to biegniesz do autoryzowanego salonu po "firmową część" i przepłacasz za najczęściej chińską produkcje jak za zboże.
U autoryzowanych to sie kupuje tylko rzeczy charakterystyczne dla danego modelu (szyby, plastiki) a reszta jest silnie zunifikowana i występuje pod 20 nazwami w 50 innych modelach.
Przykłady z życia możesz czerpać garściami: filtr oleju z uszczelką do mojego samochodu 570zł w ASO i na zamówienie. W USA za 22 dolary dostępny od ręki w ichnim ASO. Zamek tylnej klapy do porsche cayenne w salonie kosztuje majątek. Zamek do skody fabii jest tani. To jest ten sam zamek od kiedy prosiak należy do grupy VW.
Ja bym sie tak na tych "autoryzowanych" z częściami w zafoliowanych torebeczkach z logiem nie fokusował bo można być nieźle w trąbe robionym.

Części najczęściej bezpośrednio u mechanika. Jedyne co to ramki pod tablice kupiłem online na Allegro, a do samochodu tutaj - http://www.agotablice.pl/oferta-ramki/ramki-standard-samochodowe/

spamer zawszony