Części - Co polecacie ?

Cześć.

Poszukuję konkretnie gaźnika o większej przepustowości do mojego Piaggio Zip II 4T z cylindrem o pojemności 49ccm z jakiejś dobrej firmy, co polecacie ? :)

Hm? 49ccm?. Tam masz zawór i kanał ssący chyba 16mm, króciec ssący tez chyba ma 16mm, a gaźnik ma gardziel chyba 18mm, raczej przyrostu mocy na gaźniku z szerszą gardzielą nie będzie.

Mój znajomy miał kiedyś jakiegoś chińczyka, zmienił mu sam gaźnik na 17.5mm z większą dyszą główną, filtr powietrza na stożkowy, filtr paliwa oraz króciec ssący. Osiągi się polepszyły, skuter lepiej się zbierał i miał większy v-max. Czytałem kilka opinii na temat zmiany samego gaźnika na większy przy seryjnym cylindrze i wszystkie były pozytywne. Mój skuter śmiga 65 po prostym 75 z góry, zbiera się trochę słabo, nie wielkie zwiększenie osiągów mi wystarczy. Ostatnia kwestia jaka pozostała to z jakiej firmy mam kupić części. Najlepiej żeby były z średniej półki, nie posiadam dużo kasy na tuning ale też nie chcę kupić jakiegoś tandetnego badziewia.


sprawdź czy ty w serii nie masz takiego gaźnika jaki chcesz kupić. Różne montowali, u mnie w garażu gdzieś się poniewiera gaźnik 18,5mm i to jest seryjny gaźnik z seryjnego skutera 50ccm

Jak to sprawdzić ?