CYLINDER SKUTER 2T

WITAM chciałbym kupić cylinder do romet 700 2t bo arisal zajechałem.Po pierwsze chciałbym dowiedzieć się który cylinder ma więcej mocy(chinska 80cc czy np stage6,polini itd 50cc).Po drugie czy taka 80cc weszła bez problemu?.Po trzecie z jakiego materiału kupić cylinder.i ostatnie pytanie dotyczy wymiarów oryginalnego cylindra z 700 2t(Średnica sworznia [mm] i Średnica cylindra).

PS cylinder do 225zł

wszystko powyżej chińskiego 70cm zje wał w twoim skuterze.
wejdź sobie na scooterkingz i oglądaj cylindry. Przy każdym (no prawie) jest podana moc jaką można z niego wyciągnąć.
Ale nie zapominaj że to wymaga też wydechu i gaźnika.
I nie ma cylindra Stage6 albo Polini. Stage6 i Polini ma wiele cylindrów w ofercie od 6KM do 25KM. Albo mówisz o konkretnym albo mówisz o niczym.

To co w końcu ma więcej mocy chinska 80 czy markowa 50?

Nie no chińska 80tka to jest pomarszczona ale taka markowa Paryska 50tka to jeszcze obleci:D

zależy od tego jak go wykonali - i ten markowy i ten chiński.
Generalnie więcej mocy ma ten co do którego producent (o ile jest wiarygodny) deklaruje że ma więcej mocy. Ale to też nie jest tak że zakładasz cylinder i masz moc. Cylinder wymaga odpowiedniego osprzętu żeby tą moc wykrzesać - dolotu, gaźnika, wydechu... i odpowiedniego osprzętu żeby tą moc przeżyć - wału, łożysk.. i odpowiedniego osprzętu żeby tą moc przenieść na koło - wariator, sprzęgło, pasek... i temat jeszcze można ciągnąć.
Prawda jest taka że wyraźnie odczuwalny wzrost osiągów da ci cylinder 7-10KM lub więcej. A ten niestety wymaga kolejnych inwestycji.
Natomiast za 225 zł takiego mocnego cylindra nie kupisz. Kupisz chińskie 70cm za 150-170zł kupisz cylinder chiński sygnowany Scooterkingz albo coś typu PowerForce czy Naraku Sport 70 z tych tańszych. One generują około 7KM w optymalnych warunkach.
75-80km/h przy sensownym przyśpieszeniu jest przy takiej mocy osiągalne. Ale w przypadku tych mocniejszych już należało by się zatroszczyć o łożyska i wał. No i wydech. Ten 5kg chinski ulep który ja miałem fabrycznie to dramat nie wydech.

Wydech kupie stage6 pro replica a wał i łożyska na razie nie.A ten rarku to wmiare dobry jest?

rarku?
Chłopaku przestań trollować. Wydech Stage Pro Replica jest do cylindrów z wyższej półki - tej 500-700 za cylinder i raczej tych co się wyżej kręcą. Nie masz takiego cylindra i nie zanosi się na to żebyś miał mając do wydanie 220zł na cylinder. To po kiego grzyba chcesz wydać 400zł na wydech który ci do niczego nie pasuje? I do którego trzeba mieć DOBRY wariator?
Tecnigas Next-R, tecnigas Q-Tre to są wydechy na twoją klase cylindrów - seria lub ciut mocniejsze od serii. Zacznij przyswajać wiedzę którą dostajesz bo rozmowa zaczyna być męcząca i bezproduktywna.
Zachowujesz się tak jakbyś wierzył że jak wbijesz młotkiem do małego fiata opony od corvetty to bedzie jeździł jak corvetta.. ale w każdym razie na pewno lepiej. I za boga nie idzie ci tego z głowy wybić.

A to już zależy co kto lubi:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moaibot.raraku

jak z tego ulepi cylinder no to bedzie moc :)

A i nazwa będzie się zgadzała :-)))

Wariator mam Stage6 Sport PRO

to jeszcze cylinder

Wombat masz fb?

nie mam