Cylinder, dysza i co jeszcze?

No więc zamierzam kupić cylinder do Mojego Fresca. Mialem brac airsala za 300zl, ale za drogo troche w dodatku nie ma wszystkich części, trzeba osobno dokupowac. (Czy seryjna głowica wytrzymała by 80ccm?) I teraz tak: Szukam jakiegoś dobrego cylindra najlepiej 80-90ccm Do 200zł. Co muszę wymieniać jeszcze oprócz cylindra żeby leciał z 70-75 ?

sam cylek wystarczy , ewentualnie do zestawu cięższe rolki

Ja mam Airsala 50 mm ( 82 ccm ) do tego rolki 8,5 , polini airbox i latam te 75 - 85 ,

U brata konfiguracja bardziej seryjna ( oczywiście też na airsalu ), ale on nie ma zablokowanego wydechu przez co idzie ciut lepiej

Airsal w przeciwieństwie do naraku może być używany z seryjną głowicą .

Jeśli chcesz do 200zł, to ten zestaw jest całkiem udany: http://www.skuterfan.pl/cylinder-tuningowy-80cm-z-glowica-plus-gratis,id42.html . Mam w swoim skuterze i jestem zadowolony, klienci też sobie chwalą. No i to jest kompletny zestaw, cylinder z tłokiem, głowicą i wałkiem rozrządu.

Oczywiście możesz również rozejrzeć się za czymś bardziej znanej marki, ale takie części są sporo droższe.

@up Możesz coś o osiągach powiedziec?

Quantumek napisał:

@up Możesz coś o osiągach powiedziec?

Niewiele. W moim skuterze licznik jest wskalowany do 60km/godz no i skuter zamyka licznik, no i po zamknięciu sporo przyśpiesza. Za to ładnie przyśpiesza od startu.

@up A ile go docierałeś? Wymieniałeś coś jeszcze oprócz zestawu cylindra?

Ja wymieniłem w swoim Fresco na chiński 80 (czyli w praktyce 72 ccm). Przyśpieszenie w porównaniu do serii - świetne. Prędkość maksymalna to na razie około 70 km/h (jeszcze docieram więc nie przeciążam). Niedługo włożę Air Boxa i zobaczę czy będzie jakaś różnica.

Rolki 5.5 G, dysza 90, rozwiercony filtr powietrza

@up a jakie sa seryjne?