Coś ze skuterem

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #312681
    jarzyna1
    Uczestnik
    • 7
    • 14Postów:

    Witam. Dzisiaj mnie poniosło i leciałem 2 km vmax skuterem czyli coś ok 60km/h (dodam, że do skutera robię mieszankę 50:1 i niedawno został dotarty (coś ok 300 km temu)). Dzisiaj nim dojechałem do domu zobaczyłem, że kopci (jeżdzi normalnie) tylko nie trzyma teraz obrotów. Muszę dodać gazu żeby nie zgasł. Co mogłem spieprzyć ?

    Skuter junak 606-2

    #312682
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    zatarty ?

    #312693
    jarzyna1
    Uczestnik
    • 7
    • 14Postów:

    tzn jak przejade nim z km to już nie kopci. dzisiaj się przejdę i zobaczę. No ale, jak mam go docierać znowu to mnie strzeli licho 😀

    #312710
    jarzyna1
    Uczestnik
    • 7
    • 14Postów:

    odpalac na zimno odpala, ale nim się nagrzeje to coś w nim stuka lekko (nie często) i jak już przejadę te 2 km to ma problem z odpaleniem tzn muszę manetką dodać żeby nie zgasł. To są symptomy zatarcia ?

    #312712
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    bardzo możliwe. zależy gdzie stuka, jak stuka.. itd. Ale wnosząc z opisu to w zbyt dobrej kondycji to ten silnik nie jest

    #312714
    jarzyna1
    Uczestnik
    • 7
    • 14Postów:

    Bo to było tak, że wymienione zostały w nim pierścienie i był teraz docierany przeze mnie przez ok 800km, jeździłem spokojnie na początku i od czasu do czasu dałem manetką z 30 do 50 km/h na docieraniu dbałem o niego. Ale z tego co teraz się dzieje wnioskuje, że to chinskie gówno się nie dotarło. Bo po przejechaniu 2km (nie całe) na vmax i zaczął kopcić. To jest nie pojęte.

    #312715
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    trzeba było nie wymieniać samych pierścieni tylko zestaw cały na nowy. to tez kosztuje mało a za to ma zerowe zużycie. a robota taka sama

    #312747
    jarzyna1
    Uczestnik
    • 7
    • 14Postów:

    Dzisiaj próbowałem go odpalić i jak wciskałem starter to z silnika wydostawał się taki dziwny dźwięk zgrzytania. W następnym tygodniu dam go do mechanika i niech mi powie co siadło (skuter nowy, to jesszcze w niego zainwestuje te kilka stówek).

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button