Coraz żadziej zapala z rozrusznika elektrycznego a z kopki pali za każdym.......

Widziałem gdzieś tutaj kiedyś podobny temat ale jakoś nie mogę odnaleźć. Mam taki oto problem, coraz gorzej pali mi z rozrusznika elektrycznego, rozrusznik kręci jak szalony a silnik ani be ani me, taki kwas mi robi od 3 dni. Dużo razy go dziennie uruchamiam ale gdzieś z połowa uruchomień elektrycznym starterem jest nie mozliwa. Ale najlepsze jest to że jak nie chce zapalic z elektrycznego to kopką wystarczy raz go przełamać i chodzi a elektryczny kręci jak durny i nic. Podejrzewam cewkę wysokiego napięcia ale chcę sie zapytać może ktoś miał podobny cyrk. Silnik 4T

świeca? cewka moje przypuszczenie

Tez myślałem że świeca bo stara miała 6tys km przebiegu, ale wczoraj założyłem nową i dalej to samo. Siadam wciskam rozrusznik i czasami zapali od strzału, a czasami jak zgaszę, za minutę znowu muszę jechać , do zapalania a on nic, kręci i nic i jak nie zapali od strzału z elektrycznego to nie ma sensu nawet kręcić bo nie zapali, a zejdę z niego i nożną kopką raz pstryk i chodzi jak ta lala.

A masz iskrę jak nie chce odpalić z rozrusznika ?

Na pewno tak, jak mogę w każdym dowolnym momencie odpalic go z kopki za pierwszym kopnięciem, po nie udanej próbie uruchomienia z rozrusznika elektrycznego. Mysle ze to cewka ale pewności nie mam a szkoda mi trochę kasy wydawać na cos co do czego nie jestem pewny czy to ta cewka.

enter1978 napisał:

Na pewno tak, jak mogę w każdym dowolnym momencie odpalic go z kopki za pierwszym kopnięciem, po nie udanej próbie uruchomienia z rozrusznika elektrycznego. Mysle ze to cewka ale pewności nie mam a szkoda mi trochę kasy wydawać na cos co do czego nie jestem pewny czy to ta cewka.

Cewka nagrzana jak nic.
Masz różnice w zapalaniu rano vs w południe?
Ja mam tak, że rano odpala "od strzała", po południu jak jest nagrzany skuter trzeba go trochę pokręcić. Objawy identyczne jak w przypadku kosiarki :)

Tak, jak zimny pali od strzała, a jak jest juz rozgrzany to czasami pali od strzała a czasami w ogóle nie zapali, najdziwniejsze jest to że z kopki zawsze zapala od strzała.