Coraz żadziej zapala z rozrusznika elektrycznego a z kopki pali za każdym…….

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #71740
    enter1978
    Użytkownik
    • 19
    • 579Postów:

    Widziałem gdzieś tutaj kiedyś podobny temat ale jakoś nie mogę odnaleźć. Mam taki oto problem, coraz gorzej pali mi z rozrusznika elektrycznego, rozrusznik kręci jak szalony a silnik ani be ani me, taki kwas mi robi od 3 dni. Dużo razy go dziennie uruchamiam ale gdzieś z połowa uruchomień elektrycznym starterem jest nie mozliwa. Ale najlepsze jest to że jak nie chce zapalic z elektrycznego to kopką wystarczy raz go przełamać i chodzi a elektryczny kręci jak durny i nic. Podejrzewam cewkę wysokiego napięcia ale chcę sie zapytać może ktoś miał podobny cyrk. Silnik 4T

    #71741
    Fighter89
    Użytkownik
    • 4
    • 24Postów:

    świeca? cewka moje przypuszczenie

    #71745
    enter1978
    Użytkownik
    • 19
    • 579Postów:

    Tez myślałem że świeca bo stara miała 6tys km przebiegu, ale wczoraj założyłem nową i dalej to samo. Siadam wciskam rozrusznik i czasami zapali od strzału, a czasami jak zgaszę, za minutę znowu muszę jechać , do zapalania a on nic, kręci i nic i jak nie zapali od strzału z elektrycznego to nie ma sensu nawet kręcić bo nie zapali, a zejdę z niego i nożną kopką raz pstryk i chodzi jak ta lala.

    #71746
    Anonim
    Nieaktywny
    • 77
    • 795Postów:

    A masz iskrę jak nie chce odpalić z rozrusznika ?

    #71749
    enter1978
    Użytkownik
    • 19
    • 579Postów:

    Na pewno tak, jak mogę w każdym dowolnym momencie odpalic go z kopki za pierwszym kopnięciem, po nie udanej próbie uruchomienia z rozrusznika elektrycznego. Mysle ze to cewka ale pewności nie mam a szkoda mi trochę kasy wydawać na cos co do czego nie jestem pewny czy to ta cewka.

    #71758
    axyt
    Uczestnik
    • 7
    • 83Postów:

    enter1978 napisał:

    Na pewno tak, jak mogę w każdym dowolnym momencie odpalic go z kopki za pierwszym kopnięciem, po nie udanej próbie uruchomienia z rozrusznika elektrycznego. Mysle ze to cewka ale pewności nie mam a szkoda mi trochę kasy wydawać na cos co do czego nie jestem pewny czy to ta cewka.

    Cewka nagrzana jak nic.
    Masz różnice w zapalaniu rano vs w południe?
    Ja mam tak, że rano odpala “od strzała”, po południu jak jest nagrzany skuter trzeba go trochę pokręcić. Objawy identyczne jak w przypadku kosiarki 🙂

    #71772
    enter1978
    Użytkownik
    • 19
    • 579Postów:

    Tak, jak zimny pali od strzała, a jak jest juz rozgrzany to czasami pali od strzała a czasami w ogóle nie zapali, najdziwniejsze jest to że z kopki zawsze zapala od strzała.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button