Co wybrać? Pomóżcie.

Witam. Jestem nowy i słabo znam się na skuterach więc proszę o radę najlepszych. Mam do wyboru kilka skuterków. Skuter, potrzebny mi do jazdy po mieście, czasem gdzieś dalej, ale chciałbym też żeby jeździł w miarę szybko.

Benzer Syracuse 4T, który jest zadbany, ma mały przebieg (do końca nie wiem jaki), 4 letni, brak akumulatora, sporo o nim nie wiem bo dostałem kontakt od znajomego, ale był używany na wsi sporadycznie, cena jego to 1200-1300zł.

Drugi skuterek http://moto.allegro.pl/motobi-baotian-z ... 33576.html wszystko jest napisane w aukcji.

Trzeci sprzęt, który znalazłem http://moto.allegro.pl/motoryzacja-i1848265463.html Co powiecie na temat tego?

Router Bassa 6 miesięczny, w dobrym stanie (tyle jest napisane w ogłoszeniu), którego znalazłem ogłoszenie u siebie w mieście cena 1200zł

Keeway hurricane 2T z 2004roku, wymieniony cylinder na 70, tłok, pasek gates, rolki, olej, gaźnik. Przebieg 7tys. Dodatkowo kask, cena 1200zł

Który sprzęt radzicie mi wybrać? A może coś innego tylko proszę o oferty w województwie podlaskim. Pozdrawiam i czekam na opinie.

@@ do przeznaczenia mam około 1300zł kupię skuter w woj. Podlaskim :) Za wszelką pomoc bardzoo dziękuję

Napisz najlepiej ile pieniędzy masz przeznaczone na skuter.

przecież napisał że 1300 zł

Toros F16, albo router bassa. Normalna cena to 1500zł, ale czasami jest promocja. Ostatnio kolega mojego taty kupił go sobie w realu za 1200zł (1800zł kosztował, ale dostaje się 600zł w bonach na zakupy).

Jeśli Cię interesuje Romet 717 4T wersja na lata 2008, 2009 to aktualnie chcę sprzedać taki.

Skuter wg papierów z Rometa został wyprodukowany w 2008 roku ale nie wiem czy to prawda, na pewno nie wcześniej, data pierwszej rejestracji to 6 września 2010 roku, Przebieg całkowity to 4900 km, od włożenia nowego cylindra 80 cm3 i wariatora standardowego przejechałem już 900 km. W tym tygodniu założę nowy pasek oraz kompletne sprzęgło wraz z dzwonem - stare sprzęgło i dzwon mogły by przejechać jeszcze drugie tyle ale padł korektor momentu obrotowego a go niestety w sklepach w swoim mieście nie znalazłem więc wymieniam całość. Czyli silnik jest przygotowany do jazdy, dwa sezony można nim jeszcze przelatać.
Co do plastików to niestety jest gorzej, miałem mały szlif na zakręcie przy około 30 km/h. Widać to jednak nawet nie trzeba szpachlować tych miejsc przed malowaniem jeśli chcesz odpicować ten skuter. Plastiki boczne mają ułamane zaczepy mocujące się ze sobą, do reszty są przymocowane tak jak powinny być, na skuterku jest trochę rysek, parę dziurek na stelażu pod kufer - to po porzednim właścicielu. No i końcówka dźwigni hamulca tylnego ułamała się, sama kulka, nie ma to wpływu na hamowanie. Zdjąłem stopkę centralną bo wadziła na zakrętach - ten skuter można naprawdę nisko położyć w zakręcie - to sprawa dobrych opon, zaślepiłem recylkulator spalin, stare wężyki i sam zawór oczywiście dokładam, akumulator po jakimś czasie nie trzyma, jeśli się regularnie jeździło to wszystko było ok, wystarczyło pół godziny jazdy żeby się naładował.

Teraz zalety:
- ubezpieczenie do 7 września 2012 roku,
- dwa hamulce tarczowe,
- zegary elektroniczne,
- dodatkowe części:
~ wariator, można przejeździć na nim 3000 km bez problemu,
~ lusterko prawe i elementy lewego, (zmieniałem, kiedyś skuter wywrócił się na płot i lewe się połamało)
~ używane sprzęgło, dzwon,
~ stopka centralna (niestety zgubiłem sprężyny, jest stopka i bolec mocujący)
~ aluminiowe nakładki na podłogę (oryginalne, ja je zdjąłem),
~ klapki schowków przednich wraz z głośnikami, maskownicami, wzmacniaczem sterowanym dotykowo - jeśli masz w domu elektronika to złoży Ci to, jeśli nie możesz wykorzystać wzmacniacz od głośników komputerowych, za dopłatą mogę sam je złożyć jeśli zdecydujesz się kupić go,
- mogę dojechać do Ciebie w sobotę ale od razu mówię że musimy się umówić w razie gdy się nie zdecydujesz że zwracasz mi połowę kosztów dojazdu - około 20 zł - to dlatego że o wszystkich wadach piszę dokładnie i rzetelnie opisuje stan skuterka a do Zambrowa mam troszkę daleko, jednak nie boję się ruszać w taką trasę bo wiem że dojadę,
- czerwony, otwarty kask ferro czy jakoś tak gratis,
- skuter po roku używania ma wiele wad które opisałem ale w tym stanie chcę za niego 1000 zł bez negocjacji.

Aktualne zdjęcia zrobię jeśli będziesz zainteresowany tym skuterkiem.