co to za element

toros f16 uzadzenie pod akumulatorem kostka około 5 cm na 4 cm na 2 cm wchodza tam przewody co to jest i do czego służy

pewnie regulator napięcia

madi napisał:

pewnie regulator napięcia

A to przypadkiem nie jest moduł CDI?

Jak Kolega da zdjęcie to łatwiej będzie :)

masz racje może być i cdi, i tu i tu wchodzą przewody :)
fotka by sie przydała

cdi bardziej, regulator napięcia jest mniejszy. CDI na 100% :)

regulator napiecia jest przy kierownicy, mam całego torosa rozkreconego bo robie kapitalny remont wszystkiego i malowanie plastików i wymiana fragmentów instalacji itp i wlasnie znalazlem to pod tym pojemnikiem na akumulator ja zdejmowalem plastik. bez tego nie witac gdzie rama jest peknieta a byla i to nie ciekawie teraz pospawalem pomalowalem i jest git majonez dzis skrecam wszystko. a do czego sluzy ten cdi dokladnie wiem ze cos z odpalaniem ma wspólnego

o nikt nie wie

pcrb napisał:

o nikt nie wie

CDI to jest moduł zapłonowy, steruje właściwym zapłonem mieszanki w cylindrze, może posiadać w sobie też blokady jak ogranicznik obrotów silnika.

pcrb, wymiary niewiele dadzą bo w niektórych skuterach mogą być inne, albo podobne wymiary mogą mieć inne urządzenia (np alarm) . Lepiej jakbyś umieścił foto albo chociaż ile kabelków i w jakich kolorach dochodzi to od razy miałbyś odpowiedzi, bo wróżkami nie jesteśmy. Piszesz przewody - ale jakie (kabelki czy przewody jak do paliwa)? Wpisz sobie w google CDI i wybierz Grafika to sam szybciej porównasz.

To i ja się dołączę do pytania. Z gaźnika wychodzi wężyk gumowy i wisi w okolicach tego czegoś. Podejrzewam, że powinien być założony na ten regulowany element, ale wisi od początku. Samo urządzonko przymocowane jest w okolicach numerów silnika. Z jednej strony ma króciec do przewodu gumowego, a z drugiej strony jest śrubka pod płaski śrubokręt - czyli coś się tym jednak reguluje.
Kurcze, jak tu wkleić zdjęcie.