Co to może być?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #145807
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Wtam, Mam mały problem.
    Gdy skuter stoi całą noc w garażu i go odpale i pojezdze z 1h to jest okej. Ale jak skacze jezdzic i skuter postoi z 30 minut to potem jak go odpale to on gasnie na wolnych obrotach po 30 sekundach, raz po 5 sekundach a raz po minucie. Dzis mialem taka sytuacje ze po odpaleniu po 30 minutwej przerwie jechalem 30kmh i nagle skuter zgasl i po sekundzie znowu sie odpalil… I nie wiem co jest tego przyczyną. Osiągi nie spadają, Skuter po zgaśnięciu odpala od strzała. Co może być przyczyną tych gaśnięc?

    Skuter to TOROS FRESCO 4T 80cc Airsal

    #145816
    michal98
    Użytkownik
    • 64
    • 501Postów:

    Regulacja gaźnika. mój musi mieć bogatsza mieszankę bo jak ma normalną to przygasa :-/

    #145817
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Co ma wspolnego regulacja gaznika do tego co ja napisalem co?

    #145818
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    jak skuter postoi godzine po jezdzie i po tej godzinie chce gdzies jechac to nie moge bo po odpaleniu odrazu gasnie, A jak nie zgasnie to ujade 200m i mi zgasnie… A jak stoi cala noc w garazu to nie ma tego problemu…

    #145820
    Wojteck
    Użytkownik
    • 3
    • 32Postów:

    mieszanka, jak gaśnie na wolnych to prawdopodobnie za niskie wolne obroty, regulujesz je śrubą w gaźniku. Nic innego nie przychodzi mi do głowy, chyba że to coś w elektryce.

    Mam podobnie jak zimny że gaśnie, ssanie zwalone, tyle ze mam 2t ale to chyba nic w tym wypadku nie zmienia… jak jest ciepły to nie gaśnie po odpaleniu jak odrazu jedziesz ?

    #145821
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Co wy k***** ma cie z tym gaznikiem? Skuter nie gasnie przez wolne obroty.. skuter ma stale obroty…

    Po nocy w garazu skuter odpala jezdzi wszystko ok.
    Gdy skacze jezdzic i skuter ma godzine przerwy to potem nie moge juz jechac
    bo odpalam skuter i zaraz gasnie… RAz zgasnie po minucie, raz po 5 sekundach, raz po 10 sekundach, a raz po 2 sekundach gasnie.. A jak mi sie uda pojechac to po 100m zgasnie i musze go odpalac …
    Skuter nie traci mocy i odpala od strzalu. Obroty mu nie spadaja tylko odrazu po kilku sekundach gasnie…

    Czy to tak trudno zrozumiec?

    #145825
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    @up Jakby czytali ze zrozumieniem to bym panował nad sobą. Ale jestem na maksa wkur*****

    #145827
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Dobra fajnie.
    Pomoze ktos ogarniety, znajacy sie na rzeczy?
    Bo mnie to denerwuje troszku.
    Moje podejrzenie to moduł albo cewka od ssania?
    Sluszne mam podejrzenia?

    #145847
    Seiandin
    Uczestnik
    • 5
    • 100Postów:

    Moim zdaniem też gaźnik, ale bywa różnie. Trzeba kombinować łącznie z wymianą świecy.

    #145848
    Viceroy
    Użytkownik
    • 8
    • 40Postów:

    heh sorry ze to napisze ale to przez ta dysze ze masz 90 xd ja tez tak miałem xDD

    #145849
    pioneerq
    Użytkownik
    • 30
    • 262Postów:

    Przyczyn może być wiele:
    Gaźnik- wyczyścić, wyregulować. wyczyścić filtr powietrza
    Fajka
    świeca- może być juz w słabym stanie
    Co do modułu i cewki to nie mam takiego przeczucia ze to by nawaliło sprawdż łaczenia przewodow i tyle. jak to nic nie da wyczysć gaźnik i filtr wyreguluj i sprawdz jak chodzi. jak to nic nie da zmien swiece i fajke a jak to nic nie zmieni zastanow sie nad modułem i ceką bo to już drozsze rzeczy 🙂 Powodzenia.

    #145877
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Tylko dziwi mnie to że jak skuter stoi cala noc to on jezdzi bez problemowo. Dopiero potem gasnie jakzapale go2 raz.

    #145878
    Quantumek
    Użytkownik
    • 111
    • 716Postów:

    Ale sprobojmy z ta swieca.

    Jaka swiece kupic pod 80cc airsal 4t?
    i ile taka swieca kosztuje?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button