Co to jest blokada EEC w Keeway outolook 125

Witam niestety nigdzie w internecie nie ma informacji co to dokładnie jest ta blokada EEC na niektórych stronach jest napisane ze ten skuter ma 12 km z blokada EEC. chciałbym wiedzieć czy mogę ją jakoś zdjąć i czy nie zniszczę w ten sposób skutera. i co mi da zdjęcie jej większą prędkość czy moc... ?????? PROSZĘ o Pomoc z tym problemem.

elektroniczna blokada
podejrzewam że ogranicza obroty aby osiągnąć X prędkość w zależności na jaki rynek idzie, na niemca jest 80km/h ,

albo będzie w module albo tzw "black box", jeśli się tego pozbywasz dobrze by było zmienić sprężyny zaworowe na twardsze bo podniosą się obroty.

te 12hp osiąga zapewne w granicach 8,5 tys rpm i przy obecnej konfiguracji więcej nie osiągnie stąd blokada
najprościej dla zwiększenia osiągów w tej sytuacji jest wymiana cylindra na większy , 150 i więcej

widzę wychodziły wersje 125/150 więc być może znajdziesz cylinder ~170, tak samo jak w kymco , zobacz w ofercie naraku

Chcę odświeżyć temat !!!!!!!
Co to jest ta blokada??????
Moduł niby nie bo jak skuter stoi na centralnej stópce to kręci się do 12 tys obr. a jeśli już siedzę to tylko do lekko ponad 8 tys.
Więc co to może być to EEC ?????

Kolego moduł blokuje obroty przy pewnej prędkości a nie w zależności od obrotów w miejscu .