Co tankować?

Witam,niedawno nabyłem swój pierwszy skuter-Longjia LJ50QT-F :)
I tu pojawił sie problem: Co mam wlewać do baku??? Koniecznie muszę tankować petrol lub Millenium tyle ze nie znam sie na oznakowaniach :( Mam wlewać 95 ? 98 ??? czy co??

proszę o pomoc

benzynę bezołowiową 95 oktanów.

95

Ja w książce serwisowej mam 92/95

a tankował ktoś 98 ?? widać różnice w mocy albo w temperaturze pracy czy coś ??

nie czuć żadnej różnicy poza mniejszą ilością pieniędzy w portfelu.

U mnie gdy zaleję 98 widać różnicę w spalaniu ale na niekorzyść. Silnik może równiej pracować (ale nie musi) ale nawet jeśli tak będzie to nie poczujesz tego za bardzo. Jeśli w instrukcji jest napisane, że silnik nie wymaga paliwa wyżej oktanowego to jego stosowanie nie ma najmniejszego sensu. A paliwo o wyższej liczbie oktanowej NIE DA Ci wzrostu mocy ani momentu obrotowego. Silnik może być trochę bardziej elastyczny ale przy przekładni automatycznej w skuterze nie jest to odczuwalne.

Ja polecam 95 bo 98 ma za dużo oktanów do tak małej pojemności. 95 jest dobra do samochodów, motocykli o większej pojemności.

Generalnie większa korzyść dla silnika jest powodowana przez DODATKI do paliw premium, a nie przez ich wyższą liczbę oktanową. Czemu benzyna V-Power (nie mylić z V-Power Racing 100) ma 95 oktanów? Bo to jest wartość wystarczająca dla większości silników przeciętnych samochodów, motocykli... Ma za to dodatki tlenowe, czyszczące itd. Nam tylko WMAWIA SIĘ, że im więcej oktanów tym lepiej. W Danii nie znajdziecie benzyny 98-oktanowej ani ON premium, a wcale nie jeżdżą tam inne pojazdy niż u nas, a nikt nie narzeka.