co ile postój

witam mam pytanie czy przy jezdzie 40/45km/h mozna przejechac dystans ok 50km bez postoju zawsze robiłem postój po 25km silnik sie grzeje jest goracy pewnie to normalne ze taki goracy ale czy to mu nie zaskodzi jak bez postoju ciagle bede jechał?
i czy z górki jak jade na max to silnikowi nic nie bedzie bo nie ma takiego oporu jak pod górke
dodam ze tylko mam moduł wymienione reszta blokad jest od nowosci
przebieg 760km

Ja mysle ze jadac do 50km/h to nawet i po 2h sie nie przegrzeje. Wiec te 50km mozna na raz lyknac,tylko ze mnie ostatnio tylek boli jak tak jezdze bez robienia postoju chociaz na 5min.

bo pokrywa po lewej stronie jest taka goraca mocno ale raczej tak musi bys mysle tak jak na necie czytałem ze jak zaczyna spadac moc np 50km/h do 35km/h to trzeba zrobic przymusowy postój objawy zatarcia
kumpel kiedys piłował na maxa 50km i mu tłok stanoł

Ja jednorazowo zrobiłem 140km nie zatrzymując się bo nie miałem czasu na to i silnik bez problemowo dał rade a to że jest gorący to normalne bo wkoncu każdy silnik się grzeje. Przy dłuższych trasach jednorazowo ważne jest tylko żeby nie cisnąć manetki non stop na full tylko jechać oszczędnie i w przypadku 4T hamowanie silnikiem też dobrze ochładza silnik.

własnie mam 4t bo bardziej nadaje sie na długie traszy niz 2t i mniej spala paliwa

bitronxp1 gdzie ty mieszkasz,że całe życie z górki zjeżdżasz :?: :!: :mrgreen:

Ostatnio zrobiłem 25 kilometrów z maksymalną prędkością 65-70 km/h,silnik 4T,bez przystanków i następnie po kilku minutach 25 kilometrów z powrotem.A jedynie co odczułem,to słabsze przyśpieszenie przy rozpędzaniu.

a na drugi dzien normalnie ci jezdził?

Ja raz przejechałem 60 km bez żadnych przerw z prędkością ok. 70 km/h (4t 72ccm) i jednye co zauważyłem to słabsze przyśpieszenie. Po ostygnięciu skuter znów szedł jak burza ;)

czy jak mam 760km przejechanych to dotarty juz jest i czy moge pojechac w dwie osoby juz

tak, możesz

dzisiaj zrobiłem 100km tak predkoscia 40/45km/h takie koncowe dotarcie maszynki czy moge zdjac pozostałe blokady czy dobic do 1000km

ja zdjąłem wszystkie blokady przy 300 km...

a powiedzcie chciałybym jezdzic w dwie osoby czy mozna cos wymienic zeby miec wiecej koni przy pojemnosci 50

silnik, a dokładniej cylinder, wtedy będzie miał więcej KM.

ile moze to dac koni i o ile km/h wiecej
bardziej moze mi chodzi o to zeby poradził sobie z 2 osobamy na odcinku 50km

poradzi sobie taki jaki jest, co to jest 50 km... W 4t dużo nie zmienisz, szkoda pieniędzy...

ok dzieki

Ja tam jeżdżę po trasie na maksa i robię jeden postój na półtorej godziny ale to chyba tylko po to żeby **** odpoczęła. Kiedyś walnąłem 120 km bez żadnej przerwy i nic mu nie było. Tyle, że 4T może być delikatniejszy na przegrzanie... Jednak przy jeździe 45 na godzinę myślę, że nie ma się o co martwić. Lać dobry olej i dobre paliwo i jeździć.

bitronxp1 napisał:

a na drugi dzien normalnie ci jezdził?

Taa pod wieczór jak ostygł,to przyśpieszenie było takie jak zawsze.Ale zauważyłem,że jak silnik mam bardzo rozgrzany po długim dystansie i w upalny dzień to na liczniku mi wskazówka idzie powyżej 70.A tak na co dzień jak jadę najwyżej 3-4 km to przed 70 się zatrzymuje licznik :roll:

Tak podpinając się do tematu- jaki jest najlepszy sposób na schłodzenie silnika :?: Tzn. jadę odcinek 50 km i chcę zrobić postój,to lepiej zgasić silnik i poczekać kilkanaście minut czy zostawić odpalony by chodził na niskich obrotach ?

Musisz wyłączyć silnik i odczekać miniumu 15-20 minut. Na dalsze trasy lepiej zalać silnik olejem 20W40, jest to olej o dużej lepkości który tworzy grubą warstwę filmu olejowego, zapobiegając przytarciom tłoka i lepiej odprowadza ciepło.