Co grozi małolatowi za jazde motorowerem bez uprawniń i próbie ucieczki ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #194526
    Damian100x
    Użytkownik
    • 1
    • 5Postów:

    Witam, co grozi małolatowi za jazde motorowerem bez uprawnień i próbie ucieczki.
    -Chłopak 15 lat.
    -brak uprawnień
    -próba ucieczki
    -sąd rodzinny
    -motorower zarejestrowany i opłacony

    #194531
    Krupek
    Uczestnik
    • 7
    • 1 126Postów:

    Najgorsza to jest próba ucieczki reszta to tylko mandaty ale martwić się powinien opiekun prawny bo to on dał pojazd

    #194532
    Damian100x
    Użytkownik
    • 1
    • 5Postów:

    a w akta bede miał coś wpisane ?

    #194533
    grzesieq
    Uczestnik
    • 24
    • 193Postów:

    Damian, jesli mogę zapytać, w tym temacie chodzi o Ciebie? 😀 ( widzę, ze się przestraszyłes bzdur laczka )

    #194535
    Damian100x
    Użytkownik
    • 1
    • 5Postów:

    tak chodzi o mnie :/

    #194536
    grzesieq
    Uczestnik
    • 24
    • 193Postów:

    Ehh.. ale się w bagno wkopałeś…

    #194538
    Damian100x
    Użytkownik
    • 1
    • 5Postów:

    wiem właśnie , nie wiem co mnie czeka

    #194539
    Krupek
    Uczestnik
    • 7
    • 1 126Postów:

    Napewno wizyta w sądzie dla nieletnich

    #194540
    grzesieq
    Uczestnik
    • 24
    • 193Postów:

    “próba ucieczki” mam rozumieć, że Cię złapali? Co do kary… wydaję mi się, że będzię to kara pieniezna

    #194541
    Damian100x
    Użytkownik
    • 1
    • 5Postów:

    tak złapali mnie

    #194542
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    myślę że w d.pę dostaniesz ale wyjdziesz z tego żywy i na sybir cie nie wyślą.
    http://regiomoto.pl/portal/porady/prawo-jazdy-kat-am-fikcja-malo-kto-zainteresowany-egzaminem-na-skuter

    #194547
    Krupek
    Uczestnik
    • 7
    • 1 126Postów:

    Damian jestem ciekaw długo Cię łapali?

    #194548
    eadem
    Uczestnik
    • 11
    • 2 328Postów:

    Wombat napisał:

    wujek laczka zna orzecznictwo sądowe, prawo komunikacyjne, procedury rejestracyjne. Wszystko wie. Jak laczek czegoś nie wie to dzwoni do wujka policjanta.

    familiada

    #194574
    paci
    Moderator
    • 12
    • 5 821Postów:

    KILERR napisał:

    Za jazdę bez uprawnień to teraz w Polsce tylko więzienie lub poprawczak.

    tyle mogą
    Wobec nieletnich sąd rodzinny może:

    1) udzielić upomnienia,

    2) zobowiązać do określonego postępowania, a zwłaszcza do naprawienia wyrządzonej szkody, do wykonania określonych prac lub świadczeń na rzecz pokrzywdzonego lub społeczności lokalnej, do przeproszenia pokrzywdzonego, do podjęcia nauki lub pracy, do uczestniczenia w odpowiednich zajęciach o charakterze wychowawczym, terapeutycznym lub szkoleniowym, do powstrzymania się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach albo do zaniechania używania alkoholu lub innego środka w celu wprowadzania się w stan odurzenia,

    3) ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców lub opiekuna,

    4) ustanowić nadzór organizacji młodzieżowej lub innej organizacji społecznej, zakładu pracy albo osoby godnej zaufania – udzielających poręczenia za nieletniego,

    5) zastosować nadzór kuratora,

    6) skierować do ośrodka kuratorskiego, a także do organizacji społecznej lub instytucji zajmujących się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym, terapeutycznym lub szkoleniowym, po uprzednim porozumieniu się z tą organizacją lub instytucją,

    7) orzec zakaz prowadzenia pojazdów,

    8.) orzec przepadek rzeczy uzyskanych w związku z popełnieniem czynu karalnego,

    9) orzec umieszczenie w rodzinie zastępczej, w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, w młodzieżowym ośrodku socjoterapii albo w ośrodku szkolno-wychowawczym,

    10) orzec umieszczenie w zakładzie poprawczym,

    11) zastosować inne środki zastrzeżone w niniejszej ustawie do właściwości sądu rodzinnego, jak również zastosować środki przewidziane w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.

    a tak poza tematem
    Kodeks Karny

    Art. 227.
    Kto, podając się za funkcjonariusza publicznego albo wyzyskując błędne przeświadczenie o tym innej osoby, wykonuje czynność związaną z jego funkcją, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button