Co daje lepszy v max ?

Witam. W związku z tym iż zima zaczyna odpuszczać i jeździ się coraz lepiej mam do was pytanie. Co wg was bardziej opłaca się kupić, czy porządny wariator czy może przełożenia wtórne lub pierwotne? Z fabrycznego wariatora więcej już chyba nie wycisnę z 75km/h przerobiony jest na 95km/h(?) licznikowe , mogę zwiększyć przyspieszenie ale v maxu raczej nie. Czy ktoś z was ma sportowy wariator który zwiększył znacznie osiągi? Co do przełożeń to akurat da się obliczyć ile skuter może teoretycznie pojechać , ale dobrze byłoby gdyby ktoś powiedział jak spisują się w praktyce.
PS: mój skuter to chiński 2T z silnikiem 1PE40QMB

policz ile obrotów dzwona wychodzi na jeden pełny obrót koła na 11 do 1 przy okolo 9,5 tys obrotow to
powinno latać pod +-90km/h przy przełożeniu+18procent do orginalu nie chce mi sie pisac rozpisywac powiem tak wymien 2 zębatki,1sza zębatke glowna i 2ga zębatke pośrednia, którą należy sprasować z przełożeniem pierwotnym to tyle jezeli naped pociagnie to bedziesz latal nie jezdzil. ja bym nie chcial na takich kolkach i ramach smigac 90k/h
co do pytania kumpel z pracy na 4t z kitem 80cm3 na tloku 49 mm chinskim choc podaja 90 cm3 :)z przelozeniem +8czy tam 9 procent jezdzil w zeszlym sezonie na prostej 80 z gorki 90 95 zalezy jaka gorka jednak cos do v- maxa taki naped daje,jedyny problem ktory wystepowal po tej wymianie to zle zdystansowane zebatki i glosna praca przekladni chyba za trzecim razem zdystansowal to prawidlowo(chyba) glosnosc byla dopuszczalna choc nie taka jak w orginale
zle zdystansowane kola strasznie glosno wyja to chyba jedyne co przemawia za nie, zadajac sobie troche trudu i pracy mozna jednak ten problem wyeliminowac

O prędkość się nie boję. Mam dobre hamulce i koła 12". W 4T miałem przekładnie 13/1 wymieniłem na 12/1 potem na 11/1 i daje to ciekawe efekty.Ale w 2T jest 13.5/1. Mam możliwość kupienia przełożeń 11/1, które są dłuższe o 22% od oryginalnych. Po tej wymianie na pewno skuter będzie szybszy, ale moje pytanie było czy więcej doda mi wariator czy przełożenia ? bo nie wiem co kupić jak sezon się zacznie.