Ciężki wybór motoroweru

wCześć,
Przede mną ciężki wybór. Otóż mam do wydania 2000 zł max 2500.
Motorower będzie oczywiście używany. Proszę abyście porównali te dwa moto pod pewnymi względami. Te pojazdy to Kymco nexxon i Romet ogar 900. Ewentualnie rozważam jeszcze nowego ws 50. Może polecicie jeszcze jakiś używany motorower(o wyglądzie dużego motora) do 2500 i dodacie go do porównania.
Oto to parametry:
1. Wygoda (od 1 do 10)
2.Spalanie (w litrach)
3. Miejsce dla dwóch osób (gdzie jest najwięcej)
4. Kultura jazdy (miły, ale nie za głośny dźwięk z silnika)
5.Łatwość w obsłudze (chodzi mi głównie o biegi)
6. Muszę o to zapytać:) V-MAX (w km/h)
7. I o to też:) Przyspieszenie (rwie asfalt czy rusza jak stara babcia na wyprzedaż:)
8.Awaryjność i częstość odwiedzin w serwisie.
9.Który w tej cenie najlepiej by się opłacał?
Zachęcam do dodawania innych modeli motorowerów najlepiej o wyglądzie motoru. Proszę nie pisać "ja tego mam i ty se takiego kup reszta to goowno".
Dzięki za pomoc:)

Ja mam coś podobnego do tych co wymieniłeś. A mianowicie Zipp Salmo, i spisuje się doskonale. Robię w tygodniu od 40 do 80km dziennie i nie mam żadnych problemów. Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie.
1. Wygoda zdecydowanie 10 - motorowery na dużych kołach mają bardzo dużą kanapę, tak więc nawet jak jadę w 2 osoby z koleżanką dość słusznej postury (nie mylić z grubą :-D) to miejsca jest aż nadto. Dodatkowo zawieszenie jest dość komfortowe.
2. Spalanie jest rewelacyjne - mi nie udało się nigdy dojść do 2l/100km - zawsze jest mniej.
3. Odp w punkcie 1
4. Dźwięk silnika 139FMB jest doskonały - jest cichy lecz brzmi bardzo dobrze.
5. Ogarniesz w godzinę i o nich zapomnisz.
6. Ja jechałem max. 73km/h - myślę że z tego silniczka w wersji 50cm3 wyciągniemy max. 75km/h przy długich przełożeniach.
7. Przyspieszenie nie powala, lecz nie ma też tragedii - do normalnej jazdy starczy. Ale odwdzięcza się za to wyżej wspomnianym spalaniem, a raczej tylko wąchaniem paliwa. Możesz tanio wymienić cylinder na 72cm3 i wtedy będzie już nieźle jeździć.
8. Jak dbasz to awarii praktycznie nie ma - jeden warunek, dobry olej syntetyczny plus paliwo z dobrej stacji i możesz jechać tak daleko dopóki dasz radę. Prędzej Ty padniesz niż ten sprzęt.
9. Zipp Salmo czasem jest za 2500 nowy na Allegro, jest trwalszy od np. Ogara 900 - ale obydwa przebija Kymco Nexxon - tu już mamy zdecydowanie lepszą jakość i nic nie ma prawa się psuć. Jedyna wada to półautomatyczne sprzęgło - jedni to lubią, ale ja nie jestem jakoś przekonany.
Sumując - w twoich funduszach najlepsze motorowery to Kymco Nexxon, Zipp Salmo i potem Ogar 900 - w 2 ostatnich jakość plastików nie powala, lecz mechanicznie są to bardzo trwałe i dobre pojazdy. Router WS50 też jest niezły - w końcu mechanicznie jest taki sam jak wyżej wspomniane modele.

Posłuchaj rad Michała. Wie co pisze. Ja swego czasu też go posłuchałem i kupiłem Kymco Nexxona - chyba najrozsądniejszy wybór w przedziale cenowym do 5tys. zł.
Co do automatycznego sprzęgła - to banalnie proste rozwiązanie. Nie musisz pamiętać o klamce sprzęgła, wbijasz po prostu kolejne wyższe biegi albo redukujesz do niższych w zależności od potrzeb. Powiedział bym, że dla początkujących takie automatyczne sprzęgło jest idealnym rozwiązaniem.

A z jakiego województwa jesteś.??

Może romet c1 trial city.??

jestem z woj. lubelskiego. Powiedzcie mi jeszcze co sądzicie i ile mogą kosztować mniej więcej poniższe motorowery:
Barton:
-fighter(2012)
-sprint
-fighter eco
Zipp:
-neken
-zv50
Oprócz tego jakby ktoś mógłby powiedzieć który z tych byłby najlepszy.

Ale radze ci Romet c1 trial city

bimber678 napisał:

jestem z woj. lubelskiego. Powiedzcie mi jeszcze co sądzicie i ile mogą kosztować mniej więcej poniższe motorowery:
Barton:
-fighter(2012)
-sprint
-fighter eco
Zipp:
-neken
-zv50
Oprócz tego jakby ktoś mógłby powiedzieć który z tych byłby najlepszy.

Kolego - posłuchaj rad Michała. On na tym forum jes o wielu już lat. Nie słuchaj kogoś, kto zaledwie kilka dni temu kupił w markecie jakieś wozidełko, nie ma absolutnie bladego pojęcia o tym co pisze.
Chcesz swój wybór oprzeć o tak niemiarodajne opinie?
Moja rada. Ostudź emocje. Poczytaj archiwalne wypowiedzi i tematy. Na pewno po lekturze tych wątków, będziesz miał wyrobione zdanie na temat skuterów i motorowerów.
Poczytaj wypowiedzi też na innych forach - na mielochu lub skutery.net
Smutno mi to stwierdzić, ale na skuterowo.com jest za dużo dzieciaków, którzy swymi wypowiedziami zaśmiecają tylko forum. Ich wypowiedzi nie są poparte żadnymi doświadczeniami i wiedzą o jednośladach, opierają się i powielają opinie innych, tak samo niekompetentnych kolegów. To co usłyszeli w piaskownicy albo na podwórku, powielają na tym forum.
Smutna rzeczywistość.

Może Ty, kolego, *benekpe* nawet i nie jesteś taki zły, jak to ja sobie myślałem początkowo o Tobie, po tych niektórych Twoich wpisach tutaj.
Do Ciebie po prostu trzeba się *przekonać*, chociaż miewasz też... *humorki*, a jakże. :D

Faktem jest, że niektóre wpisy dzieciaków to realnie jest *piaskownica*, a nawet niemal *żłobek*, ale *dziatwa* musi się na czymś jednak nauczyć/przekonać, a to forum pełni też poniekąd taką formę edukacji motoryzacyjno-techniczno-społecznościowej. :D

A jeszcze jedno, *benekpe*, to jak to jest naprawdę z tymi... *elektrycznymi pompami paliwa*? :P

Metros - irytuje mnie brak profesjonalnej moderacji tego forum. Każdy wypisuje co mu na myśl wpadnie, nikt tego nie kontroluje.
Jestem częstym bywalcem tego forum, pomimo, że od dłuższego czasu jeżdżę motocyklem - taki sentyment mi pozostał. Nie wykluczam, że kiedyś na stare lata nie kupię jakiegoś wygodnego maxiskutera.
Zauważ pewną prawidłowość. Starzy doświadczeni userzy zazwyczaj są powściągliwi w swych wypowiedziach, nie wdają się w utarczki słowne z dzieciakami. Ich wypowiedzi są merytoryczne i rzeczowe. Ubolewać jedynie należy, że tacy forumowicze stanowią tutaj mniejszość.
Nikt nie jest alfą i omegą - ja staram się wypowiadać (co być może nie zawsze i nie do końca wychodzi mi dobrze:-) w tematach i na sprawy, w których mam coś do powiedzenia. Moje wypowiedzi formułuję w oparciu o mój bagaż doświadczeń z jednośladami, posiadaną wiedzę.
Forum z założenia ma służyć do wymiany poglądów, omawianiu wszelakich spraw i aspektów w zakresie tematyki danego forum.
Szkoda, że coraz częściej osoby, które nie potrafią użyć merytorycznych argumentów w rozmowie, posuwają się do używania obelg i wyzwisk wobec innych.
No dobra, starczy tych narzekań :-)

I tym oto tutaj wpisem, kolego *benekpe* przekonałeś mnie jednak do wartości Twojej osoby.
Szacunek dla Ciebie i pozdrawiam.

router bassa 50 jest ok baśka ma szacun