Cieknie paliwo z gaznika – HER CHEE TB50

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #635238
    telker
    Uczestnik
    • 2
    • 9Postów:

    Witam.
    Po rocznym przestoju mojego skutera postanowiłem go dziś odpalić. Oczywiście akumulator dawno zdechł. Ciężko było go odpalić z kopniaka ale sie udało. Niestety radość trwała krótko. Cieknie paliwo chyba z gaźnika z tej rurki na dole . Na zdjęciu pokazuje skąd wydobywa sie paliwo jak skuter pracuje. Jak to naprawić – jakiś zestaw naprawczy ?
    Musze ogarnąć ale proszę o wsparcie .

    “>

    #635241
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    to jest rurka spustowa z gaźnika. obok powinna być srubka która to zamyka – jak kran.
    Jeżeli cały czas leci a śrubka jest wkręcona to znaczy że to nie jest szczelne – no to co najmniej pokrywa gaźnika do wymiany na taką ze szczelnym zaworem

    #635254
    telker
    Uczestnik
    • 2
    • 9Postów:

    Z której strony tą srubka ma niby być? Chyba jakieś maleństwo. Czy od spodu i się odkrecila i temu leci?

    #635255
    Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

    Miałem taki przypadek zostawiłem skuter pod dworcem pkp przychodze a tam straz ochrozy kolei i policja na sygnale patrze a oni obok mojego skutera podchodze a tam plama jak hooy całe 5l paliwa wylane też przez ten wężyk. Nie wiem czy się pływak zwiesił czy uszczelka puściła w każdym razie kupiłem nowy za 89 zł nie bawiłem sie w dochodzenie co mu jest.

    #635262
    telker
    Uczestnik
    • 2
    • 9Postów:

    Ale u mnie tam mialby być jakiś wężyk nasuniety? Bo tam na końcu nic nie było. Tylko rurka i kapiace paliwo.

    #635263
    telker
    Uczestnik
    • 2
    • 9Postów:

    Czyli nowy gaznik? Może jakiś link? Nie wiem jak to szukac- czy to ma jakiś symbol?

    #635264
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    oznaczenie ma na boku. zmierz sobie średnica gardzieli w gaźniku i kup taki sam. albo szukaj do modelu + zewryfikuj te podstawowe parametry typu średnica i rodzaj ssania.

    #635268
    telker
    Uczestnik
    • 2
    • 9Postów:

    A moze zweryfikowac te srubke ktora gdzies niby ma byc wkrecona – pytanie czy od spodu i ja ja zgubilem czy z boku w ten element z ktorego kapie paliwo

    #635293
    damian240
    Zablokowany
    • 0
    • 47Postów:

    Nie słucha nic nie kupuj. Po prostu pływak w gaźniku się tobie podwiesił i nie zamyka dopływu paliwa. Naprawa jest banalnie prosta. Niestety, ale taki urok tych chinoli.
    Pierwszy sposób to całkowite pozbycie się paliwa z gaźnika
    Jak to nie wypali to jest też drugi sposób. Weź delikatne postukaj w duł gaźnika np małym młoteczkiem, to wtedy podwieszony pływak powinien pod wpływem drgań, wskoczyć na swoje miejsce
    A jak powyższe sposoby nadal nie pomogą, to już tylko pozostaje tobie po prostu rozebrać gaźnik i go z powrotem złożyć. No chyba, że rzeczywiście jakiś spory paproch blokuje pływak, to wtedy pozbyć się syfa.

    I to wszystko w tym temacie dzieci 🙂

    #635294
    damian240
    Zablokowany
    • 0
    • 47Postów:

    Kupisz nowy gaźnik, a tam znowu jakimś magicznym sposobem pływak się podwiesi i kolejny gaźnik będziesz kupował? Hehe jaki koleś:)

    #635295
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    są dwie konstrukcje w takich gaźnikach.
    Taka o ktorej mówisz że to na dole to jest przelew i wtedy to wygląda tak jak tu:
    https://www.youtube.com/watch?v=D8EkKIJj-Z0

    i takie które na dole mają spust paliwa zamykany śrubką.

    #635296
    Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

    dmian240 ktoś kiedyś na jedym bardzo znanym kanale motoryzacyjnym na YouTube powiedział tak: Polak to taki robak patrzy by wszystko zrobić by nie kupić lub kupić jak najtaniej i tym robakiem jesteś właśnie Ty! W du… byłeś i gó….. widziałeś. Młoteczkiem to się w łeb puknik głąbie. Pewnie mieszkasz na zapiździałej wsi a poczte ci konno wożą raz w miesiącu a twoim najwiekszym skarbem z motoryzacji była motorynka pony która jest była i będzie.

    #635297
    damian240
    Zablokowany
    • 0
    • 47Postów:

    Sam jesteś głupi. Nie potrafisz nawet sobie poradzić z taką prostą usterką, to o czym tu w ogóle mówić. Idź kupuj sobie ten nowy gaźnik. A najlepiej to kup ich sobie z 20, to może na rok ci starczy. Idiota jak nic 🙂

    #635300
    telker
    Uczestnik
    • 2
    • 9Postów:

    Damian240 dzięki za radę. Oczywiście najpierw sposoby które można samemu wykonać A później zakup ew. I bez sprzeczek Panowie. Każda rada jest w cenie 😁

    #635305
    damian240
    Zablokowany
    • 0
    • 47Postów:

    @wombot- Każdy gaźnik ma na dole spust paliwa zamykany śrubą. Nie ma znaczenia, czy to jest gaźnik od skutera, czy od motoru. A to co jest pokazane na tym filmiku, to nie jest żaden przelew, tylko właśnie pływak. I nie jest on umieszczony na dole gaźnika, tylko właśnie na górze.

    Do telker- Może trochę chaotycznie opisałem sposób rozwiązania twojego problemu, ale uwierz mi, że nie raz już miałem taki przypadek w motorze i właśnie ten sposób go naprawiałem. Kupowanie nowego gaźnika i to tylko z takiej błahej usterki, jest po prostu zwyczajną głupotą 🙂

    #635308
    Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

    Nie ma motorów tylko są motocykle frajerze. Ja jemu nie radziłem kupować nowego tylko opisałem swój przypadek jaki miałem z tym i co zrobiłem.

    #635309
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    damianie mój drogi. NIE KAŻDY GAŹNIK ma spust paliwa zamykany śrubką – są nawet gaźniki w których nie można regulować składu mieszanki bo nie ma śrubki, nie każdy też ma przelew rozwiązany w ten sposób.
    A na filmiku JEST POKAZANY PRZELEW tylko że nie w pierwszym kadrze a chwile potem bo gostek opisuje cały gaźnik i m.in “twoją” metodę naprawy.
    I plizz nie tłumacz mi co to jest pływak i gdzie jest umieszczony bo regulowałem poziom paliwa w gaźniku jak jeszcze fiat 126p był powszechnie spotykanym samochodem

    #635312
    damian240
    Zablokowany
    • 0
    • 47Postów:

    [quote=”czoki”]Nie ma motorów tylko są motocykle frajerze. Ja jemu nie radziłem kupować nowego tylko opisałem swój przypadek jaki miałem z tym i co zrobiłem[/quote]

    Nie interesuję mnie, co jemu radziłeś. Jak dla mnie, to jesteś takim samym tumanem, jak ten cały moderator, który tutaj rzekomo zna się na mechanice.
    Tyle ode mnie i bez odbioru.

    #635313
    damian240
    Zablokowany
    • 0
    • 47Postów:

    Co za głupie forum. Nawet cytować nie można heh

    #635314
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    Co za głupie forum. Nawet cytować nie można heh

    można. tylko nie można być idiotą. Ale skoro już musisz iść to nara… co będziesz z tumanem siedział skoro wiesz lepiej. I że cytować nie można też wiesz.

    #635346
    Czaki
    Uczestnik
    • 39
    • 370Postów:

    Wambad dajmy spokój. Pewnie jak wał zmienia też młotkiem bije.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button