Cieknie olej

Mam problem ponieważ z gaźnika cieknie olej, cała obudowa filtra powietrza jest w tłustej cieczy.
I jeszcze jeden problem. Ostatnio jechałem do pobliskiej miejscowości to Malagi v-max wynosił 78 ale w drogę powrotną nie chciała szybciej jechać niż 70. Martwi mnie to że że w jedną stronę jechała a w drugą nie. Martwię się że może się zacierać. Po czym poznać że się zacieraż?
Tu fotka gaźnika, wydaje mi się że to z żółtego wężyka leci bo on tam idzie i się kończy. Jak widać przez to cały gaźnik jest zasyfiały :-/

1.od czego jest ten wężyk,
2.wyczyść wszystko dokładnie i po niedługim okresie czasu nie będzie wszystko zasyfiałe tyko tam skąd to leci,
3.Może tłok puchnie,
4.Poznać że się zaciera po słabnięciu i większym spalaniu,
5.Nie przegrzał się czasem? bo mógłby tłok puchnąć,
6.Sprawdź czy się cylinder nie przytarł bo lepiej teraz niż jak się do końca zatrze bo może wystarczy tłok zmienić lub pierścienie.

1 ten wężyk wychodzi za gażnika z jednej strony na drugą
5. No nie temp płynu na wyświetlaczu była jak zawsze
6. Sprawdze.

[ Dodano: 19-04-2010, 17:49 ]
jadąc dzisiaj zauważyłem że skuter jest żwawszy, wystarczy mu trochę i obrotów i jedzie wcześniej było odwrotnie, ale prędkość nie wzrosła :-?

Możliwe że tłok puchnie. Masz seryjny czy jakis zamiennik?? Podaj firme tego tłoka. Przyczynął takiego zachowania moze byc też woda w gaźniku lub poprostu zasyfienie. Weź pędzel- i maczaj go w benzynie a takze trochę polej ten gaźnik. Benzyną najszybciej wyczyscisz gaźnik z wieżchu(wiem z własnego doświadczenia). Potem odkręć gaźnik i kąpiel w benzynie- oczywiscie wszystkie dysze najpierw poodkrecaj , ssanie itd. Potem załóż i po jakims czasie będziesz widzial wyciek.

P.S
U mnie też olej ucieka z gaźnika ale płynie po zewn. i wewnętrznej sciance obudowy filtra powietrza. Nie szukałem wycieku ,tylko poprostu widzę ze na wlany 1l oleju jest moze 50ml wycieku max.

to mi też tak leci :mrgreen: , ale dawno temu znalazłem wężyk który leżał pod skuterem i nie wiem gdzie on powinien być :lol: zabiorę się za czyszczenie gaźnika jak bede mieć chwile wolną :mrgreen:

Edit
Cylek jest seryjny :smiley: