Chopper albo szosowo-turystyczna 125 na dojazdy do pracy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motocykle 125 Chopper albo szosowo-turystyczna 125 na dojazdy do pracy

Ten temat zawiera 32 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 5 dni, 10 godzin temu.

Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 33 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wszystko to co podałes oprócz CBF to słabiutkie silniki i powyżej tych 80 bedzie dramat. Do tego części do tych choperowatych wynalazków z chin i korei to trudniej zdobyć jak świetego grala.
    Ostatni to już majstersztyk 🙂 – zestaw „złóż to sam” od firmy „jestem kompletna egzotyka”.

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Wombat, ale to w pomyśle miała być próbka. Ma być tanio i na chwilę. Jak się za coś płaci około 2K, to trudno wymagać, żeby to nie była jednorazówka, naprawiać raczej tego nie będzie. Każda opcja z wyższej półki w używce zje budżet, czyli kolega się właduje nie do końca wie w co, ale na dłużej. I wracamy do punktu wyjścia: używka za 9K, czy nowy CBF za 11K.
    Nie mogę koledze z czystym sumieniem powiedzieć: a weź se kup nowego, ja tak robiłem i było zajebiście. Czy bym zrobił tak ponownie? Wątpię. Jestem mądrzejszy o te kilka zamian i teraz bym zaczął od taniego, chińskiego skuterka (nowego), czyli na wstępie zaoszczędził tyle, co straciłem na pierwszej zmianie. Stąd mój pomysł (może niedobry, tego nie wiem, podrzucam co mi przychodzi do głowy), że skoro zaczyna, to niech najpierw sprawdzi na czymś naprawdę tanim i niekoniecznie spełniającym jego wymagania (wygląd i prędkość). Umoczy w ten sposób mniej, niż kupując za 9/11K coś, co za rok/dwa będzie zmieniał.
    A jeśli jest pewny czego chce (i że się to nie zmieni), to w przydługim wywodzie wskazałem i hyo i VanVana za okolicę 9K. I nadal uważam, że CBF dla kogoś, komu się marzy chopperek jest chorym pomysłem, nawet nowa.

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale to ma być „na kilka sezonów” a nie na próbe i do latania po drogach 80+ bez zadyszki.
    I tak sie do każdego trzeba przymierzyć ale ja też nie twierdze że musi za te 8-9 tysi szukać nowego. Właśnie 2-4 latka a i 10latka jak w dobrym stanie.

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Rozumiem doskonale zgłoszone potrzeby, próbuję tylko podzielić się z kolegą własnymi doświadczeniami i, o ile to możliwe, uchronić go przed skuchami. Nie jest problemem znaleźć sobie używane moto w tej cenie, z nowym słabiej… w sensie, ze z jakością słabiej, bo są dostępne.
    Propozycje spełniające?
    https://www.otomoto.pl/oferta/daelim-vl-125-vl-daystar-kat-b-duzy-chopper-black-plus-2012-r-honda-shadow-ID6AFSVe.html?
    https://www.otomoto.pl/oferta/hyosung-gv-125-aquila-cruiser-kat-b-jak-nowy-7600km-shadow-virago-ubrany-ID6BygEO.html?
    https://www.otomoto.pl/oferta/hyosung-gv-125-aquila-niemcy-v2-classic-rok-2009-perfekcyjnie-zadbany-ID6BwqCo.html

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

przy czym GV to duży motocykiel choć i tak z niższym środkiem ciężkości niż np varadero – i to czuć „gibając” go tak z uda na udo. A to oznacza że manewry przy małej/parkingowej prędkości są łatwiejsze

ziuuummmm….
    Zdjęcie profilowe MrMasterOver
    MrMasterOver
    Użytkownik

Jestem w 1000% przekonany zarówno do nakedów jak i chopperów z tym że niestety większość ogłoszeń jest wystawianych przez handlarzy a jednak nie chciałbym mieć z nimi do czynienia bo wiem jak oni działają. Raczej rozglądam się za ofertami od osób indywidualnych i może faktyczne nowy pierwszy motocykl nie jest dobrym pomysłem bo nie wykluczam że nie mam dużego doświadczenia w jeździe na 2 kółkach. Tylko że niestety nie mam doświadczenia przy motocyklach (niestety) i też nie wiem na co zwracać uwagę przy oględzinach i jeździe próbnej. Niestety żaden z moich znajomych również nie posiada motocykla więc mam trochę utrudnioną sytuację.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Bez przepychania się w korkach między samochodami nie ma to specjalnego znaczenia, można się do każdego przyzwyczaić. Skoro znajoma w wieku 50+ była w stanie zacząć przygodę z moto na yamaszce Drag Star 125, to specjalnych obaw nie mam 🙂 Jestem odrobinę upośledzony sposobem, w jaki ja użytkowałem moto (miasto-dojazdy do pracy-codzienne korki), stąd takie a nie inne opinie i obawy. Kolegi większość z nich nie dotyczy.
    *
    No tak, byłem w takiej samej sytuacji, dlatego kupowałem za każdym razem nowe.
    Dwa razy pojechałem pooglądać coś używanego (przy przejściu ze 125ccm na kat.A) i oba ogłoszenia były od handlujących zawodowo. W obu przypadkach oglądałem… trupy.
    Jest opcja umówienia się ze sprzedającym w serwisie moto (odpłatnie, ale to niewielka kasa) w celu zdiagnozowania oferowanego sprzętu. Jak nie chce tam gość podjechać, to raczej ma coś za uszami 🙂
    To HYO z mojego linku (GT) wyglądało na prywatne ogłoszenie.
    *
    Na wszelki, żebyś nie szukał:
    https://sprzedajemy.pl/hyosung-gt-125-gwarancja-do-2021-olkusz-2-6bea9f-nr57457818

Zdjęcie profilowe MrMasterOver
    MrMasterOver
    Użytkownik

Dobra. Dzięki wielkie wszystkim za pomoc. Zdecydowałem kupić coś firmowego używanego od osoby prywatnej ( nie chciałbym rozwalić nowej maszyny na pierwszych jazdach 😀 ). Myślę że jest to najlepsza opcja i najbezpieczniejsza, muszę tylko dobrze poszukać z chłodną głową dobrej maszyny. Jeszcze raz wielkie dzięki i do usłyszenia. 🙂

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Yyy… nie do końca o taki efekt mi chodziło, ale niech tam, szerokości 🙂

Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 33 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie