Chińskie 70 cc co dalej gaźnik seria ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Chińskie 70 cc co dalej gaźnik seria ?

Ten temat zawiera 56 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Czaki Czaki 1 dni, 21 godzin temu.

Oglądasz 15 postów - 31 przez 45 (z 57 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Rider
    Rider
    Użytkownik

Tylko go tak nie męcz . Pamiętaj o dotarciu 😉

Gerard Furmanek
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Cylinder to aluminium nicasil. Czasem mu daje do spodu ale na chwile tylko a takto 100 ml do baku plus to co sobie ze zbiornika bierze. Zrobie z 200 km i ogien na pełnej.

Zdjęcie profilowe Rider
    Rider
    Użytkownik

Ja to bym jednak uważał. Nicasil nicasilem ale to wszystko dotrzeć się musi 😉

Gerard Furmanek
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Na starcie przydusza mi skuter co może być ? gaxnika nie regulowałem wymieniłem dysze z 68 na 90 cylek 70 wydech gianelli titan V2. Za dużo powietrza czy za mało ?

Zdjęcie profilowe Rider
    Rider
    Użytkownik

Musisz go wyregulować bo tak to nikt Ci nie powie czy za dużo czy za mało 😉 Poza tym po takim remoncie to przydałoby się wyregulować napęd .

Gerard Furmanek
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Napęd cały komplet jest stage 6 sport pro wariator rolki i sprężyna. Dzwon polini sprzęgło rms sprężynki +1500.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no to są firmy. a regulacja swoją drogą 🙂

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Ale jeśli chodzi o ten wariator to są rolki dobranie odpowiednio do sprężyny już w zestawie a dwa temat się nie tyczy napędu tylko że mi przydusza silnik nawet jak jest na stopce centralnej. Delikatnie przerywa. To samo miałem w 4t po przejsciu na 80 cm i wystarczyło dać mu wiecej powietrze poprzez usuniecie zwężki z filtra tutaj chyba najpierw też to zrobie.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

To nie jest tak jak myślisz.
    To że w zestawie z wario masz jakieś rolki i jakąś sprężyne to oznacza tyle że to jest zestaw który powinien przyzwoicie zadziałać w większości SERYJNYCH modeli danego skutera – ale i tak na ogoł można to poprawiać – dlatego często dają dwa zestawy rolek. Im bardziej skuter odbiega od serii tym mniej dopasowany jest ten zestaw z pudełka.

Np do CPI/Chinoli jest czesto SportPro ze sprężyną Medium i rolkami 6g a ludzie to zestawiają na miekkiej spręzynie i rolkami 3,6 lub bardzo twardej i 3,9.
    Tak samo jak kupując gaźnik masz w niej jakąś dysze ale to nie znaczy że to optymalna dysza dla ciebie.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Rolki są 5 g sprężyna jest strong

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to nie jest ważne co jest. zamula ci na starcie wiec wymaga jakiejś regulacji i tyle. natomiast przyjmowanie że „zestaw z pudełka” jest optymalny jest błędem.
    o chyba że to dedykowany zestaw do Yamahy aerox, konkretnego rocznika, zakładając że ma seryjny setup – no to wtedy jest to niemal super. Ale starczy że zmienisz wydech i już możesz sobie zacząć regulować.
    Sprezyna Strong była razem z wariatorem? DO chinola? zawsze jest medium w zestawie. Strong to na hardcorowe setupy jest

Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

No tak strong. Też się zdziwiłem ale jeśli chodzi o napęd to gdy dam manetkę do spodu to rwie go na kolo. Chodzi o to że silnik się przydusza przerywa ułamki sekundy co jakiś czas tak jak by mu czegoś brakowało i właśnie podejrzewam że to chodzi o powietrze. Że ma go za mało bo filtr seria a stożka nie chce.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 4 dni, 20 godzin temu przez Zdjęcie profilowe Czaki Czaki.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 4 dni, 20 godzin temu przez Zdjęcie profilowe Czaki Czaki.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to wsadź boxa albo puche od 125

Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Jakiego boxa ? Podczas deszczu woda się nie dostanie ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie.
    To się nazywa z angielska „performance air box” ale jest po prostu zamiennikiem puszki filtra.
    Ja używam takich:
    https://motor-x.pl/filtr-powietrza-motoforce-racing-airbox-28-35-50mm,p.html

ale to jeszcze robi doppler, pollini..itd

https://www.scooterkingz.com.pl/filtr-airbox-doppler
    https://www.scooterkingz.com.pl/filtr-airbox-octane

Oglądasz 15 postów - 31 przez 45 (z 57 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: