Chińskie 70 cc co dalej gaźnik seria ?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Chińskie 70 cc co dalej gaźnik seria ?

Ten temat zawiera 56 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Czaki Czaki 1 dni, 21 godzin temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 57 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Jak w tytule zamówiłem https://motor-x.pl/cylinder-ceramiczny70cc-47-00mm-2t-quantum-2,p.html

Gaźnik zostawić serie i tylko wymienić dysze ? Czy mam zmienić na większy jak tak to na jaki ? Bo chciałbym zostać na filtrze seryjnym bo często skuter stoi 8 godzin na deszczu gdy jestem w pracy i tez czasami w deszczu wracam na nim.

Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

mi seria w 4t na luzaku daje radę z 90cc

Router Grande 50/90
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

No wiem bo tez miałem 4t ale tutaj chodzi o 2t niby zostawiają gaźniki seryjne tylko zmieniają dysze ale mówią że do 70 najlepiej gaźnik 19 mm że lepsze chłodzenie i ogólnie silnik lepiej chodzi. I teraz sam nie wiem.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

przecież już pytałeś.
    Do mocy 8-12KM gaźniki 19mm-21mm
    Do ich chińskiego wypustu zapewne 17mm da rade swobodnie

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

No właśnie bo te chińskie nie wygenerują tej mocy więc zamawiam 17-17,5 mm

Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Jeszcze jedno do czego są te blaszki i gdzie się je daje pod pierścienie ?

https://zapodaj.net/images/d4c6da0261286.jpg

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

które blaszki?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Na wejdź w link zaznaczyłem je w czerwone kółka na zdjeciu.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak, to sprężynki pod pierścienie.

Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

I mam je ustawić równo z rowkiem na pierscieniu i tak samo równo z rowkami w tłuku tak ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

z rowkiem – masz na myśli z zamkiem? lepiej nie. obie te rzeczy i tak się kręcą w czasie pracy ale lepiej nie.

Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

Dobra bo jest male zamieszanie co mam ustawic z zamkami na tloku a co gdzie indziej i jak ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tak klasycznie to zamki na pierścieniach staraj się ustawić co 120 stopni (jak masz 3 pierścienie) ale nie tak żeby wypadały na oknach przepłukujących. Sprężyny pod pierścieniami układaj tak żeby zamek sprężyny i pierścienia się nie pokrywał.
    Dużo ludzi nie montuje tych sprężyn bo nie wiedzą po co są i też żyją.
    W 2T najczęściej rowki pierścieni mają takie kołeczki/wypustki które powodują że nie włożysz pierścienia inaczej niż prawidłowo i że nie będzie się on obracał – jak sie nie bedzie obracał to nie trafi zamkiem na okno i nie wyrwie materiału na jego krawędzi. Sprężyne trzeba w 2T ułożyć podobnie – jak są wypustki to i tak masz to w zasadzie narzucone.
    Należało by tak naprawdę założyć pierścień na tłok, wsadzić go do cylindra i wtedy zmierzyć szczelinomierzem luz na zamku pierścienia. Powinien być w granicach zalecanych przez producenta cylindra i tłoka. Natomiast gówniane cylindry nie mają takiej dokumentacji bo tam się jedzie po kosztach a małolaty jarają się samym tym że mają więcej centymetrów za 90zł. Pierścień w 2T to może się i nie obraca na tłoku ale na pewno się rozszerza i na zamku musi mieć odpowiedni luz. Bez tego krańce pierścienie mogą się zetknąć i rozeprzeć pierścień w cylindrze. A za duży luz to przedmuch i spadek kompresji, nagar..itd

Zdjęcie profilowe Czaki
    Czaki
    Użytkownik

A jak jest z wymianą jak było u ciebie wyciągałeś silnik czy męczyłeś się z każdej strony po trochu by to zmienić ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jak pościągasz osłony i wanne pod siedzeniem i zbiornik oleju to tam jest spoko dostęp

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 57 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: