Chińczyk sie Dusi .!!!

Mój Skuter nie jest juz Taki młody bo ma +- 7 lat . Lecz do przedwczoraj było wszystko Dobrze .. Odpalilem go bez problemu i pojechalem grać . gdy dojechalem postawilem go na boku i po jakiŚ 2/3 godzinach odpalilem go i widze ze nie mam mocy jechac wyprowadzilem na ulice i jego nawieksza predkosc jaką osiągnoł bylo 10. :< podczas jazdy sie dusi i tak szarpie i brak mu mocy wie ktos o co moze chodzic bo zalezy mi zeby móc nim jeszcze pojezdzic przynajmniej do konca roku bo potem to juz Prawo jazdy ;< . Czuć było paliwo / olej nie wiem . zgasilem go i zapchałem do domu zeby go nie zepsuc bo nie wiedzialem co mu jest .

nikt nie wie co mu jest a może mu być cokolwiek. opisałeś swój dramat ale nawet nie byłeś łaskaw napisać co to za silnika - choćby czy to 2 T czy 4T, nic o przebiegu. Coś czujesz ale ie wiesz czy to paliwo czy to olej - my nie wiemy tym bardziej.
Natomiast zakładając że to 7 lat normalnej eksploatacji to można zakładać zużycie - zużyty cylinder i niska kompresja. Trzeba zmierzyć. A może to tylko rozregulowane zawory - jeżeli to 4T
Ale skoro śmierdzi np paliwem to może jest kłopot z iskrą - spadła fajka ze świecy.. a może świeca, a może kabel wysokiego napięcia a może moduł.
A może to gaźnik - brudny, rozregulowany, uszkodzony.. a może to wydech (zatkany, zawalony syfem) a może to filtr powietrza.
trzeba trochę ogarniać żeby sie samodzielnie brać za naprawy. w innym przypadku - szukaj kumatego co ogarnia.