Cheć zakupu motoroweru proszę o pomoc

Witam chciałbym zakupić motorower(nowy z salonu). Mam na oku 3 modele :Romet Router WS50(cena 3 699,00 zł),Romet ZXT 50(cena 3 999,00 zł) ,Barton Fighter Eco(cena 3 999,00 zł). Jeżeli mogę prosić niech posiadacze tych motorowerków wypowiedzą się na temat ich awaryjności i jak się sprawują czy coś odpada,odkręca się.

Motorowery są niezłej jakości, oczywiście od czasu do czasu trzeba będzie dokręcić jakąś drobnostkę - lecz jeżeli chodzi o silnik to są to jednostki bardzo trwałe i niezawodne. Ja jeżdżę na podobnym sprzęcie już 8 rok, i pomimo ponad 52000 km sprzęt sprawuje się bez zarzutu. Raz do roku robię przegląd na wiosnę, co kilka tysięcy km reguluję zawory, co 2 tysiące wymieniam olej i na bieżąco wymieniam rzeczy ulegające naturalnemu zużyciu. Ale nie jest tego dużo, a w dodatku części są tanie jak barszcz.

Ale powiedz mi który jest według cb lepszy.
Jeszcze mam pytanie które części najbardziej się psuja w twoim motorowerze.Serwisy do obu firm mam dosyć blisko wiec myślę że z naprawami nie będzie problemów.

Najlepszy jest ten który ma najmniej plastików. Plastiki są słabe i często pękają. Jeżeli chodzi o mechanikę to jest ok. Raz na 2 lata wymienię łańcuszek rozrządu, czasem klocki hamulcowe, przepaloną żarówkę, czy zerwaną linkę (chyba tylko raz od licznika, i raz od sprzęgła). Czasem trzeba wyczyścić jakiś przełącznik lub kostkę elektryczną, gdyż lubią styki zaśniedzieć. Ale tego wszystkiego jest może 5-6 razy w ciągu roku tak więc żaden problem. No i ja dużo jeżdżę tak więc te kilka napraw w sezonie rozkłada się na jakieś 5-6 tysięcy kilometrów które robię w ciągu roku. Sprzęty są łatwe w naprawie, jest pełno poradników na YT tak więc wszystko można ogarnąć samemu.