Cennik napraw skuterów

Witam. Na pewno ktoś z Forumowiczów prowadzi serwis skuterów interesował by mnie cennik napraw.

a konkretniej co się popsuło ?
bo czasem dodatkowa robota jest z przymusu i nic nie kosztuje, klient sobie pozlicza wszystko i mu oczy wychodzą po samodzielnym zsumowaniu

Napraw czego ?

Mi chodzi chodzi ogólnie np wymiana cylindra, remont silnik, Bo w planach mam otworzyć serwis motocyklowy i rozmyslam nad cennikiem.

Podejrzewam, że w każdym mieście ceny się różnią, mało tego, jedno miasto dwa serwisy, dwa różne cenniki.
Idź do konkurencji i popytaj po prostu.
A zanim otworzysz coś takiego, zrób najpierw 'badanie rynku' w swoim rejonie, jakie jest zapotrzebowanie na taki serwis itp.
To nie apteka, którą gdzie byś nie otworzył i tak zarobisz.

Proszę bardzo:

http://www.motorista.pl/pl/motocykle/serwis/cennik-uslug/cennik-serwisowy-motorista.html

Zaznaczam że tu ceny są na wysokim poziomie.

maxell napisał:

Podejrzewam, że w każdym mieście ceny się różnią, mało tego, jedno miasto dwa serwisy, dwa różne cenniki.
Idź do konkurencji i popytaj po prostu.
A zanim otworzysz coś takiego, zrób najpierw 'badanie rynku' w swoim rejonie, jakie jest zapotrzebowanie na taki serwis itp.
To nie apteka, którą gdzie byś nie otworzył i tak zarobisz

Zeby pójść do konkurencji to będzie problem bo w moim rejonie nie ma żadnego serwisu. Mam znajomego w sklepie z częściami to ludzie się pytają czy gdzieś robią.

HugoBoss napisał:

Proszę bardzo:
http://www.motorista.pl/pl/motocykle/serwis/cennik-uslug/cennik-serwisowy-motorista.html
Zaznaczam że tu ceny są na wysokim poziomie.

Żeś cennik dowalił, 120 za kompresje, 80 za regulacje gaźnika?
Bez przesady... już lepiej samemu manometr kupić :D

Godzina pracy mechanika 150zł - Teraz sobie doliczcie wymiana oleju 70zł + "godzina" pracy mechanika wychodzi 220zł za samą wymianę oleju (!!)

Dziękuje bardzo za taki serwis

Fakt to na prawdę kosmiczne ceny.Później wieczorem siądne i poparzę cenniki po różnych serwisach.

Nic tylko kupić narzędzia, zrobić autoryzację (szkolenia mechaników), założyć firmę i działać ;)