Brak reakcji na kluczyk

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Brak reakcji na kluczyk

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Nortos Nortos 11 miesiące temu.

Oglądasz 11 postów - 1 przez 11 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

A więc, pojechałem sobie na miasto, jeżdżę sobie na rezerwie, skuter dostał jakby większej mocy. Pojechałem, zatankowałem, skuter zaczął normalnie jeździć a więc pojechałem sobie do biedronki. Wychodzę z biedroneczki, wkładam kluczyk do stacyjki, przekręcam i co? NIC, zero reakcji, klakson, kierunki, miernik paliwa, nic kompletnie. Wbiłem sobie na neta i coś tam czytam czytam i mnie oświeciło, że kopniaka nie próbowałem, no więc spróbowałem i po chwil męczenia załapał. Potem stojąc na światłach zauważyłem, że całe podświetlenie miga, kierunki migały szybciej/wolniej, miernik paliwa troche wariował. Po dojechaniu do domu, skuter nadal nie reagował na kluczyk. Ktoś coś wie co mogło się stać? Ktoś mi coś odłączył na złość?

Router Grande 50/90, Tłok wypukły 51mm
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

bezpiecznik?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

on sie znajduje gdzies przy akumulatorze? i jak poznam, że jest padnięty?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

po tym że przed bezpiecznikiem jest prąd a za bezpiecznikiem go nie ma?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

no fajnie, skuter sobie zaczął normalnie działać bez żadnego fixa
    edit.jeżeli jest jakieś zwarcie na instalacji, bezpiecznik wadliwy czy coś to skuter odpali mimo wszystko z kopniaka za każdym razem?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zalezy jaki. tzn że zależy jaki ma zapłon i jaki rodzaj instalacji

Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

problem jednak jest w bezpieczniku, Wombat jak zwykle nieomylny 😀 skuter pali na kopniaka bez połączonych kabelków od bezpiecznika więc easy.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale znalazłeś usterkę i ją wyeliminowałeś?
    bo jeżeli pali bezpiecznik to jest przeciążenie lub zwarcie
    a jeżeli jest zwarcie to raczej nie zapali – chyba że to jakies minimalne przebicie gdzieś

Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

ten bezpiecznik raz działał, raz nie. jutro wstawię nowy i jak się spali to będę szukał zwarcia ;d

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to może jego gniazdo jest zaśniedziałe, z luzami a nie sam bezpiecznik

Zdjęcie profilowe Nortos
    Nortos
    Użytkownik

Inne pytanie. Jaki największy zestaw(rozmiar tłoku) można wsadzić do 50tki? 100cc(50mm)?
    edit. odczuje sporą różnice po wymianie cylindra i tłoka z 47mm na 51 zostawiając głowice od 72cc?

Oglądasz 11 postów - 1 przez 11 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie