Brak pozycji ,problem z gaszeniem zumico quick 4t

Witam wszystkich.dzis po wymianie swiecy w centrum warszawy ,a szukaniu iz ona jest problemem od 22 do 3 dnia wczorajszego,zorientowalem sie ze nie mam przednich swiatel pozycyjnych oraz tylnej pozycji.swiatla stopu,drogowe ,mijania obecne.nie ma jeszcze podswietlenia zegarow.pare godzin pozniej zaczalem miec problemy z gaszeniem.mianowicie po przekreceniu i wyjeciu kluczyka skuter nadal gada i jest gotowy do jazdy.wymienialem modul(spalony od przebicia na cewce).pomysly??

Zatkaj wydech - na pewno zgaśnie!
A tak na serio, to oddaj go de serwisu, o ile sam nie potrafisz zdiagnozować problemu. Prawdopodobnie problem tkwi w stacyjce.

ehhh...jestem dostawca.nie mam zamiaru parzyc sie wydechem.wole zatykac filtr powietrza.oddam go tak czy siak.zapytac moge nie?

benekpe napisał:

Zatkaj wydech - na pewno zgaśnie!
A tak na serio, to oddaj go de serwisu, o ile sam nie potrafisz zdiagnozować problemu. Prawdopodobnie problem tkwi w stacyjce.

blisko :-)) ale stacyjka tak szybko nie siada - prędzej kostka od stacyjki - ( luźne piny )

jest takie coś co idzie od stacyjki i jak to odepniesz to możesz odpalać skuter bez kluczyka itp i nie da się zgasić . podłącz to albo kup nowe jak zgubiłeś i po problemie

czasami nie woda zamarznieta jest przyczyna w ciagu ostatnich 2 dni 2 skutery uruchamialem -rozgrzaniem w cieplym garazu :)
ps.czasami jakas woda nie pomarzla w stykach stacyjki temu takie jaja

wszystkie kable spsikalem antyelektrolitem.fajny bajer.fakt faktem to nie woda ani sol.w sumie byl jeden skorodowany kabelek,taki pojedynczy przy jakiejs kostce z ktorej tych kabli wychodzi z 9 (ten kabelek laczyl 2 z nich) ale wymienilem.brak efektu.wczoraj wracalem lekko dociskajac hamulec (coby tylne jakies swiecilo).jeszcze raz.to wygada tak
z akumulatora-kierunki (dziala),postojowki przednie (nie dziala),postojowka tylna (nie dziala),podswietlenie zegarow (nie dziala),swiatla stopu (dziala)
swiatla stopu i postoju mam w jednej bance,jest to zarowka taka sama jak w samochodzie 2 wloknowa.
z pradnicy-swiatla drogowe i mijania (dziala),ladowanie akumulatora (dziala).

po przekreceniu kluczyka akumulator jest podlaczony do instalacji (dziala wskaznik paliwa) odpala normalnie,podczas gaszenia akumulator jest odlaczony,swieca tylko drogowe i mijania (podlaczone do pradnicy).

w sumie-to wyglada tak jak by po prostu to wszystko wypielo sie ,ale ten stop jednak dziala......

czyli wciskajac hamulec kreci rozrusznik ?
poszukaj od tylu od pozycji idz po kablu i dojdz gdzie jest przerwa w doplywie napiecia(wcisnij klamke)i powodzenia

rozrusznik kreci xD.jako ze zarowka 2 wloknowa w cokole sa 2 piny na styki zarowki.kostka wporzaqdku,kable tez.watpie zeby to byla wina instalacji na odcinku bliskim zarowki.nie dzialaja postoje.czyli te ktore nie wymagaja wlaczenia ich.swiatlo stop ktore jest w tej samej bombce co pozycja dziala.wcisniecie klamki w tym wypadku nic nie daje.ale dzieki za zainteresowanie

zamykam.problem rozwiazany