Brak mocy w skuterze 4T.

Witam w moim chińskim skuterze podczas wjazdu pod wzniesienie brakuje mocy skuter tylko zwalnia do 5 km/h a przy większej górce zatrzymuje sie, lecz na prostym odcinku drogi przyspiesza dobrze. Prosze o pomoc co może być przyczyną ? Skuter często pali na dotyk lecz czasem trzeba sie chwile pomęczyć .

Sprawdź luz na zaworach. Miałem to samo z moim baotianem po prostej jechał około 45-50 lecz pod górkę masakra zwalniał nawet do 10km/h. Po regulacji zaworów prędkość wzrosła znacząco. Pod górkę wyjeżdżałem nim około 40km/h a prędkość maxymalna według licznika około 75-80

Witam a czy mogą być winne rolki na wariatorze. Szwagier ma też problem z prędkością a wymienił cylinder z tłokiem dzwon i sprzęgło o pasku nie wspomnę zastanawiają nie jeszcze rolki. Mechanik mu coś spawał czy lutował te rolki bo były kwadratowe, mi osobiście się to nie widzi.

A powiedz ile lat ma ten skuter, jak się rozpędza i jaką wyciąga prędkość maksymalną ?
brak mocy może być spowodowany przez wiele czynników zaczynając od rozciągniętego paska przez awarie przeniesienia napędu (lub złe zestrojenie) po zatarty silnik, lecz stawiał bym na coś w napędzie np. zacięty korektor momentu obrotowego oczywiście jeśli jest to fabryczny napęd.

nie zapominaj o elektronice kolego ;)

elektronika by się objawiała przerywaniem zapłonu więc nie sądzę by to było uszkodzone

Skuter jeździ, a problem jest pod górkę, a więc ja obstawiam zużyte rolki, oraz pasek, który się ślizga. Wiadomo, na prostej mu jedzie, ale jak ma pasek np. firmy WM Motor, to nie ma co się dziwić, że pod górkę nie chce jechać.
darek12022 zdejmij pokrywę przekładni, oraz zobacz w jakim stanie jest pasek, oraz co na nim pisze - jaki producent(?)

gdy by były zużyte rolki skuter by jechał tylko powoli jeśli pasek to by miał problemy z ruszaniem, silnik by ryczał a skuter nie jechał

Skuter jest z 2008r. i mam go od niedawna rozpędza sie szybko do ok 45-60km/h (zepsuty prędkościomierz czekam na części), jutro sprawdze pasek. Podczas jazdy pod górke słychać, że silnik (dusi się) a gdyby objeźdzał to raczej byłoby słychać że silnik ciągnie (tak myśle chociaż moge się mylić)

Sprawdź luz zaworowy, rozrząd i kompresje silnika. Jeśli to będzie dobrze to znaczy pasek, wariator lub sprzędło. Może też dostawać za mało paliwa.

A jednak luz na zaworach:) i wielkie dzięki za pomoc wszystkim

witam mam problem z skuterem 4t 50 skuter nie ma mocy zostało w nim wymienione nowy wariator,pasek głowica,cylinder,tłok nowy filtr powietrza nowy króciec nowe ssanie dodam ze gaźnik jest przeczyszczony zawory ustawione na 05,08 juz nie mam pojęcia co mu jest ze nie ma mocy w gaźniku jest uszkodzona membrana od iglicy czy to moze byc przyczyną ze nie ma mocy i jedzie tylko 30km?

tak

Skuter Junak 607 4t Jeździ maksymalnie 40 wcześniej rozpędzał się do 60 niemam mocy żeby sie rozpędzić na wariatorze garby co może być przyczyną braku mocy rozpędza się bardzo pozwoli zawory zrobione wyregulowane gaźnik czyszczony ale to nic nie dało proszę o pomoc

zła regulacja gaźnika, przestawiony rozrząd, padający cylinder (niska kompresja)… no i te garby na wariatorze mogą być nie do przejścia dla paska

Witam posiadam Piaggio fly 100 poj. Przed wymianą fitra powietrza i świecy skuter mi zgasł i po odpaleniu przerywał ledwo dojechałem do domu po wymianie filtra powietrza i świecy rozpędza się do 50 w dłuższym czasie a jechał wcześniej do 90 jaka może być przyczyna?

Skuter 2010r. Bierze olej brak mocy skuter przerywa łańcuszek rozrządu Ok zawory też gaźnik nowy skuter jeździ 20/30 km/h

cylinder zdechł skoro bierze olej. reszta to konsekwencje + to że chyba nie bardzo ogarniasz temat

Witam mam JMSTAR 2008 ROKUumnie jest podobny problem jak daje gazy i jak ruszam to to jest wolny nawet nie wyciąga 25

no i co już zrobiłeś z rzeczy opisanych w tym wątku?