Brak mocy i mały v-max 4T

Witam.
Mam problem z Routerem Pluss 50 4T (koła 12 cali), otóż problem jest następujący: Skuter po prostu nie ma mocy. Poprzedni właściciel obwiniał gaźnik, gaźnik został zrobiony, efekt taki sam. Tłok był napuchnięty, założyłem nowy tłok, i cylinder w lepszym stanie z identycznego silnika z mojego starszego skutera, zrobiony rozrząd, wszystko w normie, a jedzie dalej tak samo: tragiczne przyspieszenie, v-max po prostej rzędu 40km/h, a skuter nie ma blokad. Ba, ma nawet tuningowy moduł. Kombinowanie z rolkami nie dało efektu, a więc moje pytanie jest następujące: Co może być przyczyną, tak małej mocy, koszmarnego przyspieszenia, i ogólnej niechęci skutera do jazdy?

A pasek wchodzi na szczyt wariatora?

No chyba tak, nie jest za luźny, wchodzi jak powinien ale pasek też właśnie mnie nurtuje, kumpel ma też chinolka na karterze 43 i 12 calowych kółkach, więc zobacze jak na jego pasku pójdzie. Mam założony pasek 729x17.7x30. Wszędzie pisze, że dobry. Z ciekawości zapytałem mechanika w serwisie i podał mi 3 możliwe przyczyny: Przytarty silnik, pierścienie (te 2 już nie obowiązują, jak ma nowe części) i sprzęgło, że może mieć tam za twardą, czy za miękką sprężynę, po wymianie sprzęgła na inne to samo.

I przyokazi na wariatorze zrób kreskę i zobacz do jakiego momentu ta kreska się zetrze i będziesz wiedział czy wchodzi na szczyt....