Brak Iskry skuter 4T

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Brak Iskry skuter 4T

Tagi: , ,

Ten temat zawiera 32 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe TomeQmix TomeQmix 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 33 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Derrager
    Derrager
    Użytkownik

Co było przyczyną jeśli można wiedzieć? 😉

WSK 125 M06 B3 84′ , Toros Fresco 50, Aprilia Hababa 50 2T
    Zdjęcie profilowe TomeQmix
    TomeQmix
    Użytkownik

Napisałem wyżej,
    Elektryka do wymiany ( Kable )
    i Iskrownik

TomeQmix
    Użytkownik

Mam elektryke itp i dalej nie ma iskry…

Ale na uziemieniu przy pokrywie były iskry macie pomysł?

Naprawde nie mam już siły i funduszy na strzelanie w ciemno

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a jak tak szumnie piszesz ze „elektrykę przekładasz” to konkretnie co?
    No i raz sie problem rozwiązał – to chyba sprawdziłeś że tak napisałeś.. a potem że jednak nie. W sumie to już tak namieszałeś że tylko ty wiesz o co chodzi.
    jest namotane, przekładane x razy. Jak nie opiszesz prządnie co masz i co przekładałeś SPRAWDZAJĄC POPRAWNOŚĆ to raczej nikt nie zgadnie co może być nie tak.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe damian240
    damian240
    Zablokowany

Przecież wcześniej pisałeś, że już iskra jest:) Podpowiem ci coś. Jeśli rzeczywiście po przełożeniu części ze starego skutera przez jakiś czas miałeś iskrę, a teraz znowu znikła, to albo cewkę szlag trafił, lub po prostu moduł. Po prostu masz gdzieś na którymś kablu zwarcie i musisz je znaleźć, inaczej wszystko ci wokół będzie paliło.

damian240
    Zablokowany

Tak na przyszłość. Jak iskra znowu się pojawi, to weź wieczorem pozdejmuj z niego te wszystkie plastiki, po czym odpal go następnie zgaś światło i powoli polewaj po wszystkich kablach wodą. Tam gdzie będzie się iskrzyć- to będzie zwarcie :-))

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 7 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe damian240 damian240.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 7 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe damian240 damian240.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie polewa sie kabli wodą tylko psika z rozpylacza. i patent działa TYLKO na kabel wysokiego napięcia – od cewki do świecy. Do tego tak nie szuka się zwarcia tylko PRZEBICIA a tylko kabel WN ma taki potencjał elektryczny żeby to zobaczyć.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    TomeQmix
    Użytkownik

Juz pisze wszystko na spokojnie:

Nie miałem iskry więc wymieniłem:
    Cewke
    Iskrownik
    Modul

I Dalej jej nie było wkoncu przełożylismy Kable modul i cewke do mojego skutera ze skutera kolegi, i dalej nie było iskry.
    Wkońcu podłączylismy pod jego skuter iskrownik i kablami do mojego i po kopnięciu jego skutera u mnie pojawiła sie iskra więc myślelismy że to kable.

Kable dziś przyjechały podłączam i dalej nie ma, Po pokopaniu kantem oka zauważyłem na uziemieniu do ramy jak iskrzy, Po kopnięciu na ramie były iskry przy uziemieniu.
    Więc jest przebicie…
    Ale jest wszystko nowe i nie powinno tak być
    Nie mam już sił..

damian240
    Zablokowany

@Wambat Zwarcie, a przebicie to jest jedno i to samo. I się mylisz. nawet nie wiesz jak bardzo. Kiedyś w taki sposób znalazłem w swoim bartonie zwarcie na kabelku, który idzie do do lampy. Zwarcie lub jak wolisz przebicie po zlaniu wodą w nocy dostrzeżesz na każdym kabelku w którym przepływa prąd.

damian240
    Zablokowany

@tomeqmix Przepala ci bezpiecznik?

Oglądasz 10 postów - 11 przez 20 (z 33 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie