brak iskry i ominięcie stopki bocznej YIYING

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis brak iskry i ominięcie stopki bocznej YIYING

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe jeycooob jeycooob 5 dni, 2 godzin temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe jeycooob
    jeycooob
    Użytkownik

Witam posiadam problem ze skuterem dostałem go od wójka podobno jechał i nagle zgasł stwierdziłem brak iskry kabel i cewka WN nowe świeca sprawna chciałem odpiąć stopke boczną jak na i instrukcjach w internecie zmostkować dwa zielone lecz u mnie od samego czujnika wychodza 3 kable i wchodza w plastikową rurkę i na końcu sa już tylko dwa rozciąłem tą rurkę żeby sprawdzić gdzie podział się trzeci kabel i jest on sądze że oryginalnie ucięty przy czujniku  od strony instalacji skutera też sa tylko dwa kable do tego czujnika co musze zrobić żeby tą stopke ominąć ? z góry dziękuję za odp pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zewrzyj albo rozewrzyj i patrz co się dzieje. albo zobacz co robi z tymi kablami styk w stopce bocznej

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    jeycooob
    Użytkownik

obojętnie czy stopka złożona czy rozłożona łączy oba kable i sprawdzałem iskrę na zwartych i rozwartych i iskry brak

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 tygodni, 3 dni temu przez Zdjęcie profilowe jeycooob jeycooob.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 tygodni, 3 dni temu przez Zdjęcie profilowe jeycooob jeycooob.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wiec to nie kwestia stopki – a przynajmniej nie w stopce – może w jej kostkach. ogarnij iskre najpierw to ze stopką dojdziesz od razu

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    jeycooob
    Użytkownik

no tak tylko gdzie szukać teraz tej iskry jeśli włączam światła i kręce rozrusznikiem i światło się delikatnie jaży i po pomiarze iskrownika na każdej szpuli jest 0,6ohm przypuszczam że iskrownik ok impulsator mierzyłem też ok cdi podmieniłem tylko że od 25ccm też nic nie dało… jakieś pomysły ?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

podmień cdi na własciwy a nie od czegos innego z inną instalacją, posprawdzaj masy, zasilanie modułu, czy niejest zwarta masa gasząca lub inne połaczenia w stacyjce, zwarcie w regulatorze napięcia.
    tu się nie zgadnie tylko trzeba sprawdzać. a nawet nie piszesz co to za sprzet, pojemnosc..itd a chcesz żeby ci doradzać jak diagnozować i co diagnozować w elektryce

jeycooob
    Użytkownik

witem to jest yiying 50ccm

jeycooob
    Użytkownik

Witam ponownie a więc wszystko wymieniłem na nowe iskrownik z impulsatorem cewke zapłonową moduł cdi regulator napięcia masa na ramie jest a iskry jak nie było tak nie ma zauważyłem że na przewodach od cewki zapłonowej pojawia się prąd ale tylko jak cewka jest odłączona po podłączeniu cewki prąd znika

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

no na odłączonej cewce nie bedzie prądu. a możesz jaśniej?

jeycooob
    Użytkownik

jeśli odłączę cewke zapłonową i pod przewody od cewki podłącze miernik i kręcę rozrusznikiem pojawia się prąd po podłączeniu cewki na tych samych kablach i kręceniu rozrusznikiem prądu nie ma

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: