BRAK ISKRY 4t

Witam. Już pisałem w innym temacie że zanika mi iskra i gaśnie. Myślałem że to moduł, ale moduł jest dobry.. Cewka też dobra. Co to się stało że nie ma iskry. Wczoraj patrzyłem to była tylko 1 iskra jak zakręciłęm rozrusznikiem to była 1 iskra i już dalej nic. A teraz już nic nie ma. Co jest ?

Iskrownik

na pewno ?

Pomożecie ?

?????????????????????????????????????

Sprawdz inną świece , sprawdź fajke, improwizuj.

po mojemu tez iskrownik, poruszaj przewodem od fajki i jak masz jakiegos kolege top sprobuj cewke od niego przelozyc i ja sprawdzic razem z przewodem i fajka.

Cewke, fajke, świece i moduł już sprawdziłem są dobre.

to iskrownik raczej

Ale one to chyba tak szybko nie padają..

szyszu3 napisał:

Ale one to chyba tak szybko nie padają..

Padają cewki pierwotne w iskrowniku. Musisz się zorientować jakiego typu masz zapłon i moduł, czyli czy jest na napięcie AC czy DC? Jeżeli na prąd przemienny AC, to winą stanu rzeczy może być iskrownik, konkretnie cewka pierwotna, podająca napięcie na moduł zapłonowy i cewkę wysokiego napięcia.

nie ogarniam za bardzo. Zwykły chińczyk 50cc :) Nie wiem jakie jest napięcie.

szyszu3 napisał:

nie ogarniam za bardzo. Zwykły chińczyk 50cc :) Nie wiem jakie jest napięcie.

Jeżeli moduł i cewka wysokiego napięcia (to ta cewka przykręcona do ramy, z przewodem i fajką świecy), zasilane są z iskrownika, a nie z akumulatora, to powodem braku iskry w przypadku sprawnego modułu i cewki wysokiego napięcia, może być uszkodzona cewka pierwotna w iskrowniku.

Dobra kupię cewke i zobaczymy :))

Chodzi wam o taki iskrownik ? http://allegro.pl/stator-iskrownik-4t-wilga-vapor-i2410614153.html

Albo czy może dziać się tak z powodu tego że jest to całe w kurzu ?

????????????????????????

tak to jest iskrownik.

Ale może nie mieć iskry z tego powodu że jest cale brudne ?

raczej z tego powodu, że cewka jest uszkodzona.

Aha.