Ten temat zawiera 34 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 7 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 35 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Elo!
    Tak się zastanawiam co to jest ten Blow off co on daje i gdzie się go zakłada (w samochodzie)
    I jest taka możliwość żeby założyć to w motorku ? 😀

Anonimowy

na moje oko gdzieś przy turbinie chyba 😀

Anonimowy

no to jest z tego co się orientuję zawór spustowy od sprężarki, co czasem w sportowych furach słychać – jak zmienia bieg, czy coś takie puffffffffff.

Anonimowy

no to zakładaj :mrgreen:
    fajny efekt będzie

Anonimowy

generalnie to nie chodzi o sam psssssssss…. tylko to chroni turbo i wgl ;pp

Anonimowy

montuje się to za turbiną na kolektorze dolotowym… chroni to właśnie turbo gdyż przy odpuszczaniu gazu powstaje podciśnienie w kolektorze a nie ciśnienie jak w normalnych warunkach i chce obracać skrzydełka turbiny w stronę przeciwną niż normalnie;) co przy większych i mocniejszych turbinach może prowadzić do ukręcenia się wałka… Ale w normalnych i seryjnych samochodach montuje się to tylko dla efektu pfffffff…

Anonimowy

to można to zamontować do auta bez turbiny ?

Anonimowy

niestety ale nie .. chyba że zamontujesz sobie butle CO2 i zawór który będzie wydawał dźwięk Pffff.. sterowanie zsynchronizowane przy wciśnięciu sprzęgła ..
    pytanie .. Ale po co ?

Anonimowy

żeby to założyć trzeba mieć turbodoładowanie w postaci turbosprężarki bo przy kompresorze także się to nie sprawdźi.. Wiem to miałem to założone przy obu audiczkach:D

Anonimowy

JacoPL napisał:

pytanie .. Ale po co ?

Dla szpanu a’la NFS 😀

Anonimowy

RudY napisał:

Dla szpanu a’la NFS 😀

Może nie tyle co dla szpanu, ale dlatego że po prostu ten dźwięk jest fajny… 😉
    siwy_fact, i jak to się sprawowało jak jechałeś autem i zmieniałeś biegi to było to dość mocno słychać ? i ile dałeś za taką zabawkę ..
    Może masz jakiś filmik ?

Anonimowy

w s3 dali gratis a w a3 było założone jak kupiłem.. dźwięk jak dźwięk przy ostrej jeździe słychać bardziej w a3 jest fajny bo nawet piszczy przy zmianie biegu ale przy normalnej spokojnej jeździe prawie nie słychac

Anonimowy

Mój wuja miał to w 3000GT, dźwięk dosyć mocny, i ogólnie to fajnie to było słychać 😉 w środku jak się jechało to fajne uczucie 😉

Anonimowy

dla mnie to i tak będzie wiocha, takie cos wynika samo przy autach z mocniejszymi silnikami z turbo, i nie widzę nic prucz wydatku montujac to u siebie ;p .. no ale to jest moje zdanie i nie miećszam się kto będzie to probowal zamontowac u siebie 😉

Anonimowy

JacoPL, popieram, tak samo nie zunaje „sportowych” kominów co w autkach co ledwo 100 koni mają daje takie buczenie jakby pod maską bylo tych kuzy ce 300 minimum, wieś dla mnie, burczenie i taki pomruk ma wynikać samo z silnika a nie ;p
    to świstanie też, auto 80konne albo jakieś sejcento z takim czymś to wioska na kółkach ;P jak auto ma z 200koników i jest czym przycisnąć to co innego, niech buczy i świszczy ;D

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 35 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie