Blokada wariatora . Długość tulejki ?? Pilne!!

Wiatam . Jaka musi być długość tulejki wariatora? Chodzi mi o to jaka długość musi być przy odblokowywaniu ?

zalezy od modelu skutera.polecam google my nie umiemy cztac w myslach na odleglosc

skuter to chinczyk 4T.

za długie tuleje wariatora widziałem jedynie w 2T w czterosuwach tego nie ma bo wariatory są mniejsze i pasek jedzie po całym , jak chcesz się przekonać to odkręć pokrywę i zobacz ciemny ślad po pasku.

jezeli nie schodza sie na srodku prawie na styk w 4t to po zbadaniu budowy wariatora czesto okazuje sie ze TEZ w 4t winna jest tuleja,choc moze rownierz byc to spowodowane fabrycznym katem talerzy ze na styk talerze a na gorze pasek nie wejdzie na maxa bo za duzy kat lub za cienki pasek:) trzeba to zbadac i moze pomoc skrocenie tuleji
pozdro

4T FOREVER

Mam jeszcze jedno pytanie , trochę nie na temat , ale dziś po kręceniu dzwonem sprzęgła zauważyłem 13 obrotów dzwonu na 1 obrót koła. Czy to jest dobre przełożenie? czy powinno być 11do 1?

wszystko zalezy na jakim zestawie i jakich kolach
na 72 i 12cali lepsze bedzie min 1 do 12 chyba ze masz mocna maszyne ze pod gorki ciagnie dobrze i w dwie osoby to mozna pokusic sie o 1 do 11

4T FOREVER

nie no , mam full serię , i zastanawiam się czy wymienic na te przynajmniej 12/1. opłaca się to robić ?