Blokada Skuter

Witam . Mam problem bo chciałbym zmniejszyć przyśpieszenie i założyć blokadę na manetkę żeby było mniej gazu gdy dodaje ale nie wiem jak pomocy !!

Jaki to silnik 2t czy 4t ?

nie ma blokad na manetki,

są na gaźnik, wariatory, są moduły zapłonowe z limiterem, można zmienić rolki żeby go zmulić

My tu niestety wystrzelaliśmy wróżki bo to wredne dziwki były. Więc teraz musisz sie jednak strasznie wysilić i napisac jaki to skuter jaki silnik, jakie ma teraz osiągi że sa takie przerażające a jakie ma mieć- bez tego nic nie zgadniemy.

to jest 4t a na gaźnik co bym musiał zrobic ?ale też często bende go chciał odblokować

Jeśli możesz to wkrec w dekielek od gaźnika śrubę, taką na długość,aby iglica za wysoko się nie podnosiła. Powinno wystarczyć .

Dzieki Kuba :D

ale to stosunkowo skomplikowana operacja.nie da sie odblokować i zablokować bez demontażu kupy gratów. bez sensu skoro chcesz czasem tak a czasem tak.

po co chcesz blokowac 4T? przecież to i tak jedzie bo jedzie i szału nie robi?

zamierzam dawać cylinder 70cc i dlatego.

ale z cylindrem 70 to ci jakoś osiągi nie wzrosną gwałtownie.
A jak sie boisz kontroli to ogranicz go sobie sterowanym modułem z blokada On/Off
Bedzie ci go blokował na 45-50km/h nawet jeżeli do tych 50km/h bedzie miał 2 sekundy i nawet sprawiał wrażenie że może tak do 200. To wciąż legalne.

Czyli nie wszystkie kibelki mają blokade? Dziwne:)

Pewnie mają ale on chce cylinder 70 wiec żeby z niego skorzystać badzie musiał blokade/y zdjąć. Inaczej 70cm nie ma sensu. W zakresie prędkości do 45 seryjna 50 styka w zupełności a żeby zmienić przyśpieszenie czy reakcje na gaz można taniej i prościej pobawić sie napędem.
Z kolei chce go też na życzenie blokować. czyli jedyną sensowną opcją jest wszystkie blokady mechaniczne zdjąć, wystroić go na te 70cm i zostawić tylko ogranicznik obrotów na module.
Teraz w zależności od modułu i instalacji trzeba zrobić włącznik na słynnym kabelku od napędu albo zrobić taki włącznik i zmienić moduł.

a jak go zrobić ?

użyć google, dowiedzieć sie jak wygląda twoja instalacja i jakie masz blokady. google i youtube - polecam.
Potem dopiero dokładnie bedzie można określic co można i jak.
Choć to JAK to w zasadzie już napisałem.

Hmm, rzadki przypadek jednostki, która chce blokować a nie odblokowywać :)

co wynika raczej z nieznajomości tematu.