Blokada obrotów do 5500tys

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Blokada obrotów do 5500tys

Ten temat zawiera 6 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wint3r Wint3r 4 tygodnie, 1 dni temu.

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Wint3r
    Wint3r
    Użytkownik

Witam.
    Zakupiłem skutera Ferro 125cm 152qmi, który nie wkręca się na wyższe obroty niż 5500tys. Dokładniej – przedział obrotów na maksymalnie odkręconej manetce to 5000-5500tys i prędkość max to 80km/h przy dobrych wiatrach na prostej drodze. Pierwsze co pomyślałem, to postawiłem na moduł zapłonowy, pojechałem więc do sklepu i kupiłem odblokowany do 125 gy6 taki jak mi polecili. Po podłączeniu go do skutera, skuter kręcił kręcił i nie chciał odpalić po czym spalił się ten moduł.. po włożeniu starego skuter odpala od razu. Pomyślałem,że może zły moduł mi dali więc zakupiłem z allegro. Taka sama sytuacja jak z poprzednim-nie odpalił , a moduł podczas kręcenia rozrusznikiem spalił się. Sprawdziłem więc gaźnik.. w gaźniku nie miałem żadnej „złotej śrubki” ani nic takiego co wyglądałoby na blokadę. Na kolanku z gaźnika do cylindra uszczelka również wygląda na dobrą i dobrze założona.. na wariatorze również nie ma tulejki. Jakies pomysły, co może blokować mi te obroty?
    Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

to jest chińska 125cm czyli z 8-9KM. I dla takiego motorka deklarują maxa w okolicy 80km/h i raczej nie ma żadnych blokad

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Wint3r
    Wint3r
    Użytkownik

To nie zmienia faktu, że nawet jako chiński powinien osiągać nieco większe obroty w granicach 7-8tys. Jeździłem chińskim skuterem 50cm rozblokowanym i przyspieszał jak moja 125 lub lepiej osiągajac również okolice 80km/h. Jak na moje oko coś nie tak. Kolejne pytanie to dlaczego spaliło mi oba moduły i nie chciał na nich odpalić?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a na luzie też się tylko na 5500 wkręca?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…
    Zdjęcie profilowe Wint3r
    Wint3r
    Użytkownik

Jak koło jest w powietrzu to praktycznie to samo , może maksymalnie do 6tys

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale odcina czy nie ma siły?

Zdjęcie profilowe Wint3r
    Wint3r
    Użytkownik

Odcina. Moc ma nawet przy tych 5500, obroty zawsze zatrzymują się na 5200-5500

Oglądasz 7 postów - 1 przez 7 (z 7 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie