blokada modułu

ostatnio skuter był w naprawie i koleś założył nowy moduł świece i wyregulował zawory. załważyłem zaraz po odebraniu za skuter lepiej przyspiesza ale ma mniejsza prędkość max.(przy 60 sam hamuje:/) Znajomy mówił mi ze to wina modułu ale nie jestem pewny. Jeśli tak to czy da się go jakoś odblokować? podobno wystarczy odpiąć jakiś kabelek. Pzdr.

Poszukaj różowego kabelka lub kabla idącego do przekładni i go rozłącz.

Najlepiej, jakbyś napisał, jaki masz skuter 8)

mam chinczyka FL50QT-16.

...możliwe też, że będziesz musiał zanabyć odblokowane CDI... U mnie wRouterze 50XM (Benzhou yy50QT-6, jak sądzę) nie ma żadnego różowego kabelka...

I nie będzie. :D

Odon napisał:

I nie będzie. :D

A możesz troszkę jaśniej dlaczego nie będzie?

Jeśli jest to troszkę nowszy skuter to raczej nie :mrgreen: Może masz blokadę na wario? 8)

Może być tak: dodatkowa śrubka na gaźniku (obok służącej do regulacji wolnych obrotów, looknij na jakieś foty "typowego" gaźnika 4t), nieco grubsza tuleja wariatora. Ewentualnie zablokowany moduł, ale raczej bez żadnych dodatkowych kabelków, raczej na poziomie elektroniki w module.

ale mi chodzi o to ze dopiero blokadę odczuwam jak skuter wrócił z warsztatu wsześniej jechał do końca. wiec musiał mi dać zablokowany moduł jak wymieniał. skuter ma trochę ponad rok, jutro popatrzę za tym kabelkiem.

Różowy kabelek to domena 4suw.
Inaczej nie da rady :D
2-suw to inna bajka,prosta i czysta....