Bezpieczniki w Routrer Metro City.

Czy ktoś pomoże mi od naleźć bezpieczniki do świateł w Metro City. Nie daję rady ich znaleźć albo po prostu ich niema. Pomocy i z góry dziękuje.

A dlaczego ich szukasz?

Skuter stał od marca w piwnicy (suchej piwnicy) i nie działają mi światła mijania. Kierunkowskazy,długie i stopu działają normalnie. Przypuszczałem że mógł poprostu walnąć bezpiecznik tylko nie potrafię ich znaleźć.

Albo przerywacz a bezpieczniki jutro zobaczę gdzie są , czy wogóle są bo mam basse

Żarówka przepaliła się skoro drogowe są a nie ma mijania.

OK. Ale tylne światło też się nie pali i postojowe przednie również się nie pali. Żarówki sprawdzałem i raczej są ok. Dla tego trochę zdurniałem.

jest jakiś bezpiecznik obok akumulatora i tam masz jeden zapasowy to zmień i zobacz.

Oki. Jutro spróbuje. Jakbyś wpadł jeszcze na jakiś pomysł do daj znać.Będę wdzięczny;))

Oczywiście ja to z góry zakładam, że Ty sprawdzasz to oświetlenie w swoim skuterze przy naładowanym akumulatorze (napięcie to minimum 12 Volt) i jednocześnie... uruchomionym silniku skutera, tak? :D

Bezpiecznik jest jeden... 15 Amper (drugi to *zapas*) i możesz go zlokalizować pod gumą i plastikiem (tam gdzie trzymasz nogi), zaraz obok akumulatora/modułu CDI. :)

michal98 napisał:

Albo przerywacz a bezpieczniki jutro zobaczę gdzie są , czy wogóle są bo mam basse

Przerywacz? Do świateł mijania? :):):)

O k.... co ja dziś piep... sory jakiś dzisiaj jestem zadumany. Co ten kac z ludźmi robi....

Jak najbardziej sprawdzałem przy odpalonym skuterku;))Ale skoro piszecie że jest tylko jeden bezpiecznik to może uszkodził się przełącznik do świateł?

To zobacz czy żaden kabel się nie odczepił od tego przełącznika

Ptysiu1977 napisał:

Jak najbardziej sprawdzałem przy odpalonym skuterku.;))
Ale skoro piszecie że jest tylko jeden bezpiecznik, to może uszkodził się przełącznik do świateł?

Gdy po zakupie nowego Routera Metro City kasowałem sobie ten koszmarny luz na manetce gazu 2-milimetrową podkładką metalową, ot tak, z czystej ciekawości, rozebrałem też włącznik/przełącznik od świateł. :D
Rozebrałem sobie ten od włączania świateł pozycji/mijania, a potem też ten drugi od przełączania świateł mijania na drogowe i szybkiego *strzała* ze świateł długich + kierunki + sygnał. I co wywnioskowałem?

No nie ma się tam zazwyczaj co zepsuć bez ingerencji jednak z zewnątrz, jedyny punkt zaczepienia to potencjalne... zimne luty przyłączonych kabli (wówczas jednak pomaga ponowne lutowanie z użyciem kalafonii).
U siebie żadnych zimnych lutów jednak nie znalazłem. Chińskie rączki spisały się jak należy, pewnie montowały to w inny dzień tygodnia niż w poniedziałek rano... na kacusiu. :D

Sprawdzaj, sprawdzaj kolego, gdzie u Ciebie leży przyczyna niedomagania świateł w Twoim skuterze.
Jak dojdziesz co i jak, to napisz co zrobiłeś/naprawiłeś. :)

Mnie osobiście w Routerze Metro City irytuje obwód ładowania, a zwłaszcza regulator napięcia, który przepuszcza, aż... 14,8 Volta, w tym również daje takie napięcie na akumulator (to jest w dłuższym okresie czasu jednak niewskazane dla akumulatora i 12 Voltowych żarówek w skuterze). :(

W Routerze Bassa mojego znajomego ładowanie kształtuje się na optymalnym poziomie... 13,2 Volta, więc w dość krótkim czasie przewiduję u siebie pożegnanie się z obecnym, *fabrycznym* regulatorem napięcia i zastąpienie go np. *myślącym regulatorem*... Ducati. :)
Miłego dłubania i pozdrawiam kolegę z klubu Routera. :D