benzyna w oleju ?

Witam. jakiś miesiąc czy 2 sprawdzałem olej i było mało, dolałem ale za dużo, nawet dużo za dużo bo wystawało poza granice tej miarki (nie wiem jak się to fachowo nazywa) no i wczoraj spuściłem troche tego oleju i poczułem w nim benzyne. O co kaman ? skąd tam się wzięła benzyna ?

Nie wiem ale może coś się dostało przez odmę lub po prostu górą... JEśli było zbyt dużo oleju to mógł się z czymś zetknąć. Nie jestem specjalistą od 4T ale sprawdź jeszcze czy pod korkiem wlewu oleju nie masz piany.

nie mam chyba. ale sprawdzę.

Piana pod korkiem to pierwszy objaw walniętej uszczelki pod głowicą. Płyn chłodzący dostaje się do oleju. A Ty masz chłodzenie powietrzem?

tak.

Zapach benzyny w oleju może mieć różne przyczyny:
- kranik nie trzyma a paliwo przelatuje przez gaźnik i pierścienie do oleju.
- Zbyt bogata mieszanka.
- Zużyte lub zapieczone pierścienie.
Olej zmienia swój zapach w trakcie eksploatacji, więc być może nie ma się czym przejmować. Przez internet trudno to stwierdzić. Zacznij od sprawdzenie kranika.

Zrób jak Stiopa pisze. Sprawdź regulację gaźnika i kranik w pierwszej kolejności.

Jaki kranik co wy piszecie doplyw paliwa reguluje zawor plywakowy w gazniku.Jezeli jest paliwo w oleju to i powinien palic olej i powinien dymic.

no właśnie, jaki kranik ? Dymić troche dymi jak go sie przegazuje na nóżkach jak na 4t.

Też mam taki problem , kiedy zmieniałem ojej był bardzo rzadki (jak woda ) , skuter strasznie dymi ,co robić ?
Wymieniałem cylinder na 80cc wraz z tłokiem itd.

wymienić puszczające pierścienie albo zmienić olej.