Benzer Yankee przegląd

Witam wszystkich jestem nieszczęśliwym posiadaczem Benzer Yankee 70 dziadostwo jakich mało, na dodatek w serwisach oszukują, dlatego też chce zrobić samemu przegląd pozimowy. Benzer nie odpala pamiętam, że na zakończenie sezonu to była wina zaworów. Powiedzcie mi proszę co potrzebuje do zrobienia przeglądu? Jakie części nowe? Jakie klucze specjalne? Chce również wymienić hamulce z przodu i tyłu. Jak gaźnik wyczyścić i ustawić dobrze. Ewentualnie jest może jakiś spec z Warszawy, który poświęciłby mi pół dnia i pokazałby mi z czym to się je. Pozdrawiam

Dodam fakt, że w zeszłym sezonie dosyć często bywałem w serwisie... Może włożyć lepsze podzespoły, żeby za często nie odwiedzać serwisu.

najlepiej nowy silnik.[to nie dogryzka ani żart] wymiane klocków ogarniesz a reszte masz nayt,wpisz 139fmb i np rególacja gaznika itp instrukcja online nawet jak rozłozyć i zlożyć silnik.
https://www.youtube.com/results?search_query=139fmb

Nowy silnik odpada. Szkoda kasy.

To wymień górę,ze specjalnych narzędzi to szczelinomierz tylko.Co do yankesa to miałem i nic złego nie powiem,latał nie psuł się,może felerny egzęplarz lub serwis.

Górę co masz na myśli? Myślę o wymianie np. fajki, świecy. Jaki przebieg miałeś max? Ile czasu nim jeździłeś? Co sądzisz o oponach? Ta guma w ogóle się nie rozgrzewa. Zmieniałeś może tłumik na lepszy?

Góra [głowica cylinder], miał 4,5k jak kupiłem i 50cc od nowości[nic nie robione nawet oleju nie wymieniali], wymieniłem olej na motocyklowy a nie z beczki na serwisie [wymieniam co 1000km] polatałem 2k bez awarii,silnik cacy ale wymieniłem na 125cc a 50 sprzedałem,zdążyłem dotrzeć 125 trafił sie klient to sprzedałem.Co do opon jak kupiłem były juz stomil więc zapewne oryginalne musiały byc jak zwykle chinolu szit:D
Wydech był pruty,wybebeszony,dana wata i pospawany[musialem pod 125 bo go dusił].

Szkoda mi kasy na nowy cyl i głowice. Mi odradzali montowania 125 cm w yankee, podobno by konstrukcja mogła nie wytrzymać. Jakiej firmy silnik 125 zamontowałeś?

Najtańszy wtedy byl lifan, , teraz pod Warszawą (nowolipki) są za pół ceny z pól automatyczną skrzynią 589zl

te Nowolipki to ulica w warszawie

Ta mój błąd źle przeczytałem, Nowolipki 15. Warszawa.

Na, jakieś 500 metrów od mojej przychodni rejonowej. Ja się leczę na Nowolipiu, a skutery na Nowolipkach :-)))

Leczysz się?Zmień przychodnię bo nie pomaga:D

Bo to NFZ. Nie ma pomóc, ma się odbyć :-)))

Co polecacie zrobić w Yankee tanim kosztem?

Warto samemu się brać za przegląd mając tylko youtube za pomoc?

To już jest kwestia tego czy ma sie gdzie,ma sie ochotę,jakiekolwiek zdolności maualno-mechaniczne[czy sie wogle co kolwiek kuma czy ni ch.ja] czy się umie manual czytać,i czy warto skoro stać nas na serwis[jak cie stać to nie grzeb sam]
http://www.madassarmy.com/docs/madass-50-repair.pdf

Stać mnie, ale nie lubię jak ściągają ze mnie kasę a za tydzień znowu muszę wracać. Na dodatek instalują używane zużyte części.

Przydałoby się po polsku instrukcja :)

Bardzo bym chciał nauczyć się czyścić gaźnik i go naprawiać i ustawiać gaźnik + regulacja zaworów, które się często rozregulowują.