Benzer Yankee 50 cc3 - Stawianie maszyny na koło.

Witajcie. Po przejechaniu 700km czuję, że mogę zacząć jeździć na kole, panuje nad maszyną itd. Czytałem poradniki jak stawiać moto na koło, ale póki co nie próbowałem, bo chciałem zapytać Was co trzeba wymienić w tym modelu motorowera, żeby nic nie zje*ać.

przecież on jeszcze nie dotarty... Myślę, że sezonu ten skuter u ciebie nie potrzyma.

nie... w ogóle nie jest dotarty.. Docierałem go jak należy:
Z początku śmigałem 20/25, potem 50/60, a teraz spokojnie na 3/4 przy ok. 7/8 tys. obrotów śmiga mi 90km/h ...

90 km/h? W czterosuwie?! Licznik wymień, proszę Cię. Mi DT 80 (dwusuw) na zębatkach na moc tyle leci.
Na koło? Hmm... Wymień zębatki na moc (przód i tył). Pewnie gazem nie wybijesz na koło, ale jak strzelisz ze sprzęgła to może da radę. Tylko wtedy przyszykuj się do częstej zmiany skrzyni.

od razu 190 ;) to źle dotarłeś bo się nie jeździ 20 km/h tylko od razu trzeba go kręcić normalnie, czyli nie ograniczać prędkości i obrotów. Warunek jeden - nie przegrzewać silnika. 90 to on nie jedzie, 70 to max i to na 9 tys obrotów. A na licznik nie patrz, jak ja jadę na full manetce swoim Routerem WS 50 (to samo co Twój Benzer) to wskazówka wychodzi dużo poza skalę (skala jest do 80 km/h)