Benelli 491 i leovince ZX

Witam dzisiaj wymieniłem wydech w moim skuterku na leovince ZX i skuter wolno się rozpędza do 40-50 km/h ma muła a później przyśpiesza jak głupi .Proszę o pomoc chce aby skuter przyśpieszał cały czas równo .

reguluj napęd

czy wymiana sprężynek sprzęgła coś da ?

coś da na pewno tylko wiem czy akurat to o co ci chodzi. Ja bym raczej w stronę rolek poszedł

Co myślisz o takim czymś ?
http://allegro.pl/wariator-malossi-multivar-minarelli-aerox-neos-sr-i6090006521.html

najpierw zacznij regulowac to co masz bo może to opędzisz tanimi zestawami rolek.
a tu wydasz ponad 200 na wariator (niezły - ale co z tego) który i tak tak samo musisz wyregulować. wiec dolicz sobie sporo czasu i kilka zestawów rolek.

Polecisz coś ?

rolki.
dużo tanich na testy. a te na których bedzie najlepiej kupisz sobie precyzyje/trwałe

w jakich mniej więcej wagach te rolki ?

mniej więcej cięższe i mniej więcej lżejsze niż te co masz teraz. na ogoł kombinuje się z zestawami +/- 3g z rolkami co 0,5g. Ew musisz pogrzebać w necie, znaleźć kogoś z napędem i silnikiem w podobnej specyfikacji i doczytac się na czym wystroił. Zakadając że u ciebie bedzie bardzo podobnie będziesz wiedział w jaką wage trafiac

Myślę czy nie wyjąć co drugą rolke i zobaczyć jak będzie chodził

myślę że powinienneś sobie wyszukać w necie jakiś konkretny artykuł pod tytułem strojenie napędu skutera (np tu na jednoslad.pl , na mielochu.. itd poradników jest masa..), zrozumieć o co chodzi, poczytać że 4-5 tematów pt ^jakie rolki^ żebyś się dowiedział jak różnie się to zachowuje mimo teoretycznie identycznych założeń i wtedy coś zmieniać a nie działać po omacku bez zrozumienia tematu.