Barton Fr 50. Problem z silnikiem

Witam. jakieś 2 tygodnie temu kupiłem używanego Bartona Fr50. Wszytko jest ok, ale od tygodnia, jak jade na dwójce coś zaczyna stukać w silniku, dodatkowo, żeby zrzucić na 1 musze z 2 dać na neutralny i potem dopiero na 1. Kolejny problem jest taki, że często mi schodzi z biegu, ale tylko na 1 i 2 (jade i nagle bieg neutralny sam się wbija)/ Jesteście w stanie mi pomóc? Wymiana silnika jest konieczna?

Prędzej naprawa skrzyni biegów. Zapewne masz wyłamany ząbek w trybie 2 biegu i stąd te stuki. A wyskakujące biegi to może być efekt tej uszkodzonej skrzyni, lub coś ze zmieniaczem biegów. Trzeba rozebrać i zobaczyć co jest uszkodzone.

Na 100% skrzynia biegów.to samo mialem.ale nie zwracałem na to uwagi.az pewnego felernego dnia podczas jazdy skrzynia całkiem sie rozsypala i rozwalilo mi kartery takrze mialem cały dol silnika do wymiany.jak najszybciej rozbierz silnik i sprawdz to.pozdrawiam

Dzieki wielkie! A oriętuje sie ktoś ile taka wymiana kosztuje?

Serwis pewnie weźmie ze 400-500zł. Jeżeli tego nie umiesz zrobić to lepiej za tyle samo kup używany silnik. Można znaleźć na Allegro prawie nowe w idealnym stanie, bo na przykład ktoś wymieniał na 110. A stary możesz rozebrać i naprawić, nauczysz się jego budowy i następnym razem już sam wszystko naprawisz. Ewentualnie na Youtube jest mnóstwo poradników odnośnie naprawy silnika 139FMB i możesz spróbować sam go naprawić.

Jeszcze raz wielkie dzięki! :D