Barton Fighter 50ccm

Witam , mam pewne pytanie, jaka jest różnica pomiędzy Bartonem fighterem 50ccm a bartonem fighterem ECO 50 ccm? wiem że ten bez eco jest droższy o ok 600zł
To raz, dwa, co lepiej kupić? chciałbym jakiś fajny motorowerek do 3000 zł..
I w oko wpadł mi fighter, zetka 50 itp..
Chciałbym jakieś porady, dotyczące fightera/zetki, plusy minusy, bo słyszałem że zetka pociśnie max 60 kmh... że ma słabą moc, krótkie biegi, i kierownica może zachaczyc o nogi.. oraz brzydki dźwięk z tłumika,
Ile pociśnie fighter bez blokad ? ile w 2 osoby a ile w jedną ?
Co to jest docieranie, co trzeba z tym zrobić...
Co to jest katowanie ?

1. Różnią się pewnie nalepką "Eco" i za to 600 zł więcej wezmą. Taki "trick" reklamowy. (zapewne, chociaż mogę się mylić).
2. Hmm... A może WS50? Kupisz za ok. 2600 zł, a za resztę możesz kupić dobry kask i rękawice, w dodatku jeszcze zalejesz do pełna i kupisz olej na wymianę.
3. Plusami są na pewno spalanie i w miarę ogarnięty wygląd. Coś, co nie wygląda jak "ścigacz", bo w 50ccm to jest moim zdaniem śmieszne.
4. Bez blokad, czy Zetka, czy Fighter, Czy WS50, czy choćby nawet (tak zwany "super ścigacz") Zipp Pro 50 pocisną z jedną osobą ok. 70 km/h, we dwie osoby może to będzie tak ok. 60 km/h.
5. Dźwięk... Tobie się spodoba, komuś innemu nie. To zależy tylko od nas.
6. Docieranie to taka jazda, podczas której nie wolno przegrzać silnika, ponieważ nowe elementy muszą się tam w środku zgrać. Jeździ się, moim zdaniem, normalnie, ale należy robić częste przerwy, aby nie przegrzać silnika.
7. Katowanie... Hmm... Może tak:
Masz 5 kilometrów do świateł i chcesz jechać 50 km/h.
Zamiast jechać np. na 4 z obrotami 8 tysięcy, jedziesz na trójce z obrotami 12 tysięcy (taki prosty przykład). Katowanie to po prostu wyciskanie siódmych potów z silnika.

Więcej pytań? Śmiało ;)

A może BENZER SHAFT? co o nim sądzicie? lepszy od fightera?

Posiadam motorower Benzer Shaft od miesiąca i powiem Ci, że jestem z niego zadowolony :D Prędkość maksymalna to 75km/h. Chcesz wiedzieć więcej to pytaj śmiało :)

A benzer szaft nie ma tego samego silnika co barton fighter?

Tak ma ten sam silnik, ja spotkałem już kilka takich motorowerów typu benzer shaft, barton fighter i one różnią się chyba tylko firmą

to co polecacie ? Fightera? Zetka? Shafta? Shaft chyba najdroższy.
A co do Fightera to co to jest te ECO ? Bo on jest tańszy od zwykłego fightera o około 600 zł..
Chcę motor który pojedzie 70+ ma dośc dobre przyspieszenie, jest wygodny , dośc tani, i trochę mi wytrzyma :)

ECO pewnie działa jak Zipp Parco - jest mniejszy, mniej pali, ale ma trochę mniej mocy. Wybierz to, co Ci się bardziej podoba, bo niemal to wszystko ma ten sam silnik i różni się plastikami/malowaniem. ;)

Martin Koszm... napisał:

to co polecacie ? Fightera? Zetka? Shafta? Shaft chyba najdroższy.
A co do Fightera to co to jest te ECO ? Bo on jest tańszy od zwykłego fightera o około 600 zł..
Chcę motor który pojedzie 70+ ma dośc dobre przyspieszenie, jest wygodny , dośc tani, i trochę mi wytrzyma :)

Wątpię, że znajdziesz coś z bardzo dobrym przyspieszeniem i v-maxem oraz niskim spalaniem. Albo to, albo to.

Wybierz który Ci się najbardziej podoba i wstaw cylinder 72ccm. ;)

Te silniki są bardzo trwałe i oszczędne. Mój powoli dobija do 20000km i poza wymianą łańcuszka rozrządu i napinacza nic mu nie dolega. Ja na twoim miejscu wybrałbym Routera WS50 w kolorze grafitowym. Sprzęt godny polecenia, a za pozostałe 300zł zarejestrujesz go, ubezpieczysz i nalejesz do pełna. Sam zobacz jak dobrze wygląda w tym malowaniu:
http://otomoto.pl/romet-inny-router-ws50-nowy-model-raty-0-M3642138.html
Nie patrz na markę - to wszystko jest to samo tylko z innymi naklejkami. Zetka ma tą wadę że do jej silnika z pionowym cylindrem jest mało części i są droższe.

Jak widzę te cienkie rurki z jakiej zrobiona jest rama tego Routera to ja bym sobie darował ten sprzęt. Aż dziw że one uzyskują homologację w naszym kraju.

Mój kolega często sobie robi offroad tym Routerkiem, a ma go od 2 lat i nie ma żadnych awarii co do konstrukcji :)

benekpe napisał:

Jak widzę te cienkie rurki z jakiej zrobiona jest rama tego Routera to ja bym sobie darował ten sprzęt. Aż dziw że one uzyskują homologację w naszym kraju.

Nie są wcale takie cienkie. Główna rama składa się z dwóch rur i wspawanej pomiędzy niej grubej (jakieś 5mm) blachy.

Chyba wybiorę Barton Fighter eco 50ccm lub Benzer Shaft 50 ccm
Co o nich sądzicie? który lepszy?