Bardzo wysokie spalanie!

Witam
Zacznę od tego jaki mam skuter: Magnet city 2t 50cc. Mój problem jest taki że pali on bak na 80km :( gdzieś wyczytałem że mieści się w nim 5,5l więc to według mnie szok ;) Rozbierałem gaźnik, czyściłem filtr i to samo. Co może być tego przyczyną, można to zmniejszyć oczywiście spalanie? Dodam skuter odblokowany v-max licznikowo to ponad 80 ale jak nawet był zablokowany to na baku przejeżdżałem ze 100. Czekam na propozycje.

Pozdrawiam

Nie jestem super specem a już tym bardziej od 2T ale z tego co zdążyłem już poczytać na forum to te silniki w mieście przy niezbyt łaskawym traktowaniu potrafią tyle wyżłopać.
Chyba, że jeździłeś delikatnie i nie w mieście to wtedy faktycznie trzeba szukać przyczyny.

50cc 2T to max 4L/100km masz zbyt duże spalanie na pewno.
Może masz większą dyszę w gażniku i podaje ci więcej paliwa. może regulacja gażnika ?
Nie kapie ci paliwo przelewem z gażnika? - może być tak że dostaje więcej paliwa niż może zużyć i masz coś w gażniku zepsute - paliwo zamiast trafiać do komory spalania wykapuje krućcem spustowym z gaźnika.
Udaj się z tym do jakiegoś mechanika bo to na pewno nie jest normalne dla 2T. Sam mam drugi skuter 50 2T i spalanie w jednym 3,1 a w starym 3,7

Do mechanika na pewno muszę się udać. Z tym kapiącym paliwem jest tak to wynika z moich obserwacji kapie wtedy gdy jest linka jest na max ustawiona żeby nie było luzów w manetce. Skuter dostaje na 100% za dużo paliwa bo czuć benzyną od niego. i ostatni jak czyściłem filtr powietrza to w nim była benzyna.

Komor, a jak masz ustawioną iglicę w gaźniku? Ja fabrycznie miałem ustawioną na maksymalną ilość paliwa i jarał 6. Przestawiłem na ząbek pierwszy od płaskiej strony i zmalało do 3,7 max po mieście.

Kisiu1981 napisał:

Komor, a jak masz ustawioną iglicę w gaźniku? Ja fabrycznie miałem ustawioną na maksymalną ilość paliwa i jarał 6. Przestawiłem na ząbek pierwszy od płaskiej strony i zmalało do 3,7 max po mieście.

Iglica jest ustawiona fabrycznie raczej bo ja jej nie przestawiałem. Jutro rozbiorę jeszcze raz gaźnik i zobacze co tam się dzieje ;)

Mam pytanie mam piaggio nrg i spalanie to 6.5 litra na 100km informacje o skuterze u mnie w opisie na profilu <POMOCY>

filipe- ja mam gilere runner sp. 70ccm i spalanie mam rzędu 4.3-4.7 l/100 w gaźniku śrubę regulacyjną od paliwa (ta po skosie) ustaw na 0,5 obrotu a drugą śrubą reguluj aż nie będzie gasł. iglice na pierwszy bądź drugi ząbek od strony płaskiej licząc.

Komor napisał:

Skuter dostaje na 100% za dużo paliwa bo czuć benzyną od niego. i ostatni jak czyściłem filtr powietrza to w nim była benzyna.

Jeżeli w filtrze powietrza znajduje się benzyna (a poziom paliwa w komorze pływakowej jest ok), to radzę sprawdzić stan zaworu membranowego, tzn. wymontować i spojrzeć pod światło czy między listkami a obudową zaworu nie ma prześwitów. Jeżeli listki nie przylegają, to zawór do wymiany.