Bardzo gorący tłumik w Kymco Vitality

Moje Kymco Vitality (przebieg 6500km) strasznie szybko się grzeje i po kilkunastu minutach jazdy tłumik robi się aż czerwony. Dodatkowo nieraz słychać także z niego strzelanie gdy się go gasi. Co jest nie tak ? Z góry dzięki za pomoc.

To że po zgaszeniu cyka z tłumika to zupełnie normalne. To że szybko się grzeje to także normalne. Spaliny są strasznie gorące więc wylatując na zewnątrz przez tłumik go ogrzeją.

Normalne, że sie grzeje ...ale do czerwoności to już chyba nie za dobrze ... może jest troszke przypchany i spaliny nie maja wolnego wylotu

U siebie nie widziałem nigdy, żeby był czerwony... Cykanie w czasie stygnięcia są normalne, wiadomo, metal się kurczy. Najgorszy jest smród jak się nowy tłumik wypala ;]

Przytkany tłumik albo zła mieszanka paliwowo-powietrzna.

Tak jak pisze andrzej2310, coś z mieszanką jest nie tak, albo z tłumikiem. To, czy mieszanka jest właściwa, dobrze widać po świecy. Wykręć ją i porównaj ze zdjęciami w tym świetnym tutorialu: skutertuning.pl/260.htm?sid=5fb16b000e447d7bb991b1cb4b732618
Podano tam też przyczyny takiego a nie innego wyglądu świecy.

//edit
Pewnie to wiesz, ale wolę wspomnieć, żeby mieć spokojne sumienie :-)
Przy wkręcaniu świecy na miejsce, uważaj aby gwint szedł prosto, bo jak wkręcisz krzywo i jeszcze na siłę, to możesz mieć potem większy problem niż tylko gorący tłumik...

za uboga mieszanka

gaźnik do regulacji

Jak wyżej, jeżeli będziesz tak dalej jeździł to może ci wypalić dziurę w tłoku. Niby teraz skuter ma większy wygar ale tak nie można tego zostawić.

U mnie jest to samo czerwony wydech dlaczego

dla tego samego co wyżej. za uboga mieszanka